Maturitní zkoušky více
MENU více

Okresní kolo Olympiády v německém jazyce – vítězství a postup do kraje

Publikováno: 14. 2. 2013

Ve středu 13.2. a ve čtvrtek 14.2. proběhla okresní kola Olympiády v německém jazyce pro kategorie I.A a III.A. V obou kategoriích byly naše žákyně velmi úspěšné.

Kategorie I.A (6. a 7. třída ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) reprezentovaly naši školu Ester Ševčíková (I.B) a Karolína Ulrychová (II.B). Pro obě dívky to byla první účast v jazykové soutěži a vedly si velmi dobře. Ester obsadila 3. místo a Kája získala 5. místo. Oběma dívkám gratulujeme.

Soutěž kategorie III.A (střední školy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) proběhla na Gymnáziu Mozartova a byla velmi vyrovnaná. Soutěže se zúčastnilo celkem 18 žáků a naše zástupkyně, Petra Jirásková a Tereza Voženílková (obě 5.A), se rozhodně neztratily. Terezce Voženílkové se velmi vydařila poslechová část, dobrý dojem potvrdila i v ústní části a obsadila 1.místo, Petra Jirásková předvedla skvělý výkon v ústní části a umístila se na 2.místě. Obě dívky tak postoupily do krajského kola, které v letošním roce pořádá naše gymnázium.

Terezce i Pétě gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v krajském kole.

Zuzana Burianová

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.