Harmonogram školního roku více
MENU více

Republikové finále ve florbalu středních škol Jedovnice 2013

Publikováno: 1. 4. 2013

Od úterý 26.3 do čtvrtka 28.3. proběhlo republikové finále středních škol ve florbalu. Naše družstvo se na tento nejvyšší turnaj probojovalo poprvé v historii školy. Na počátku se základních kol zúčastnilo téměř 600 družstev po celé republice a náš tým postoupil přes okresní a krajské finále a přes kvalifikační turnaj mezi posledních šest nejlepších!

čtvrtý nejlepší tým z téměř šesti stovek přihlášených týmů

V úterý hráli naši hráči první zápas a naprosto jasně porazili tým Jedovnice 8:0.

Ve středu nás čekal těžký soupeř z Havířova. Celý zápas byl velmi vyrovnaný, ale bohužel v koncovce jsme neudrželi nadějný stav a prohráli 3:2.

Ve večerním semifinále jsme narazili na pozdějšího vítěze celého turnaje – tým z Benešova a ačkoliv výsledek utkání na to nevypadá, bylo i toto utkání velmi vyrovnané. Prohráli jsme 6:3, ale stále jsme měli naději na medaili.

Ve čtvrtek jsme nastoupili v boji o třetí místo proti družstvu Liberce. Naši hráči podali nejlepší výkon z celého turnaje a vedli 2:1. Těsně před koncem utkání se ale soupeři podařilo vyrovnat a v následném prodloužení dal i vítězný gól. Pro naše chlapce to bylo velmi smolné utkání a smutné zakončení turnaje.

Všichni hráči zaslouží vekou pochvalu za bojovnost a kvalitní hru po celou dobu turnaje. Vždyť 4. místo v republice je historicky nejlepší výsledek našeho družstva. Velký dík patří také rodičům, kteří přijeli povzbudit naše mužstvo a vydrželi celé tři dny vydatně podporovat naše hráče. Turnaj byl velkou zkušeností pro mladé i zkušené hráče a budeme se těšit, že se za dva roky opět podaří postoupit a posunout náš výkon zase o kousek dál. Díky i Tomáši Novákovi za kaučování našeho týmu od základních kol až do finále.

Naši školu reprezentovali tito borci, kteří v republikovém finále ve florbalu dokázali vybojovat 4. místo z celkem téměř šesti stovek soutěžících týmů:

 • Marek Ďopan – nejlepší hráč týmu na republikovém finále (8.A)
 • Marek Foršt (5.A)
 • Tomáš Osinek (5.A)
 • Jakub Netolický (1.H)
 • Adam Plachý (4.H)
 • Štěpán Plachý (1.H)
 • Matouš Hrnčíř (4.F)
 • Dan Buchtele (4.F)
 • Marek Pavelka (6.A) – brankář
 • Martin Vlk (2.F)
 • Adam Čala (3.F)
 • Jakub Strauss (8.A)
 • Marek Libiak (4.H)

Zuzana Burianová

více

 • Kontakt více
  • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
  • 530 03 Pardubice, Česká republika.
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.