Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Republikové finále ve florbalu středních škol Jedovnice 2013

Od úterý 26.3 do čtvrtka 28.3. proběhlo republikové finále středních škol ve florbalu. Naše družstvo se na tento nejvyšší turnaj probojovalo poprvé v historii školy. Na počátku se základních kol zúčastnilo téměř 600 družstev po celé republice a náš tým postoupil přes okresní a krajské finále a přes kvalifikační turnaj mezi posledních šest nejlepších!

čtvrtý nejlepší tým z téměř šesti stovek přihlášených týmů

V úterý hráli naši hráči první zápas a naprosto jasně porazili tým Jedovnice 8:0.

Ve středu nás čekal těžký soupeř z Havířova. Celý zápas byl velmi vyrovnaný, ale bohužel v koncovce jsme neudrželi nadějný stav a prohráli 3:2.

Ve večerním semifinále jsme narazili na pozdějšího vítěze celého turnaje – tým z Benešova a ačkoliv výsledek utkání na to nevypadá, bylo i toto utkání velmi vyrovnané. Prohráli jsme 6:3, ale stále jsme měli naději na medaili.

Ve čtvrtek jsme nastoupili v boji o třetí místo proti družstvu Liberce. Naši hráči podali nejlepší výkon z celého turnaje a vedli 2:1. Těsně před koncem utkání se ale soupeři podařilo vyrovnat a v následném prodloužení dal i vítězný gól. Pro naše chlapce to bylo velmi smolné utkání a smutné zakončení turnaje.

Všichni hráči zaslouží vekou pochvalu za bojovnost a kvalitní hru po celou dobu turnaje. Vždyť 4. místo v republice je historicky nejlepší výsledek našeho družstva. Velký dík patří také rodičům, kteří přijeli povzbudit naše mužstvo a vydrželi celé tři dny vydatně podporovat naše hráče. Turnaj byl velkou zkušeností pro mladé i zkušené hráče a budeme se těšit, že se za dva roky opět podaří postoupit a posunout náš výkon zase o kousek dál. Díky i Tomáši Novákovi za kaučování našeho týmu od základních kol až do finále.

Naši školu reprezentovali tito borci, kteří v republikovém finále ve florbalu dokázali vybojovat 4. místo z celkem téměř šesti stovek soutěžících týmů:

 • Marek Ďopan – nejlepší hráč týmu na republikovém finále (8.A)
 • Marek Foršt (5.A)
 • Tomáš Osinek (5.A)
 • Jakub Netolický (1.H)
 • Adam Plachý (4.H)
 • Štěpán Plachý (1.H)
 • Matouš Hrnčíř (4.F)
 • Dan Buchtele (4.F)
 • Marek Pavelka (6.A) – brankář
 • Martin Vlk (2.F)
 • Adam Čala (3.F)
 • Jakub Strauss (8.A)
 • Marek Libiak (4.H)

Zuzana Burianová

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
 • Josef Rak (webmaster)
 • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
 • telefon: 466 650 715
 • e-mail: info@gypce.cz
 • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.