Maturitní zkoušky více
MENU více

Slavnostní předání diplomů DELF z francouzského jazyka

Publikováno: 1. 5. 2013

Ve středu 24. dubna 2013 proběhlo ve sborovně od 12 hodin slavnostní předání diplomů o úspěšném složení mezinárodních zkoušek z francouzského jazyka DELF Scolaire (úrovně A1-B2).

Gymnázium Dašická se do projektu zapojilo v roce 2009 jako jedna z pilotních škol v České republice.

V současné době je možné zkoušky vykonat v 35 školách ČR. Na naší škole se zkoušek účastnilo 26 studentů naší školy, Soukromé střední školy cestovního ruchu s.r.o. a Gymnázia Josefa Ressela v Chrudimi.

Veliká GRATULACE všem studentům, kteří v náročnou zkoušku zvládli a uspěli.

Diplomy předal pan Marc Brudieux, ataché pro francouzský jazyk z Francouzského Institutu v Praze, slečna Diana Bangoura, ředitelka Francouzské Aliance v Pardubicích a ředitel naší školy Luděk Burian.

Po malém občerstvení připraveném pro studenty proběhlo ve Sportovní hale Dašická divadelní představení ve francouzském jazyce „Brassens et Lapointe“. Představení sehrála divadelní skupina čítající tři členy „Cage de scene“ z Remeše.

Koncert představil tvorbu dvou významných francouzských básníků a hudebníků. Představení bylo určeno nejen hostům slavnostního předávání diplomů DELF Scolaire, ale i studentům francouzského jazyka tříd 5.B, 6.A, 2.H, 3.F a 7.B.

Jednotlivé písně byly doprovázeny projekcí slov a výkladem. Pro lepší porozumění výkladu umělců byl koncert tlumočen do češtiny. Žáci byli do koncertu v jeho druhé polovině rovněž aktivně zapojeni a zpívali s Francouzi.

Přemysl Machatý

více informací o zkoušce DELF scolaire naleznete http://www.ifp.cz/-Certifier-ses-connaissances-de-

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.