Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Exkurze v úpravně pitné vody

Odkud se v pardubickém vodovodním řádu vlastně bere pitná voda? Jaký je rozdíl mezi povrchovou a podzemní vodou? Co se s ní děje než se dostane od “pramene” až do našeho vodovodu? Jak se upravuje? Jak se kontroluje její kvalita? Jaký je rozdíl mezi ozonizací a chlorováním pitné vody? Proč je v úpravně velké akvárium a v něm pstruzi? Co to je a jak se čistí pískový filtr? K čemu se využívá při úpravě vody aktivní uhlí?

To jsou některé z mnoha otázek, na něž dostali odpovědi žáci 4.B při exkurzi do úpravny pitné vody v Hrobicích. Akce proběhla v rámci projektového týdne organizovaného pro žáky prvních čtyř ročníků osmiletého gymnázia. Ve čtvrtém ročníku je společným tématem celého týdne voda. V předchozích dnech žáci vodu analyzovali v chemické laboratoři, zajímali se o její využití jako obnovitelného zdroje energie, v závěru týdne je čeká sestavení souhrnné zprávy…

Milan Volejník

 

 

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.