Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Deutsch an der Uni – na návštěvě na Univerzitě Hradec Králové

Ve čtvrtek 2.5. se skupinka našich žáků vypravila na pozvání Univerzity Hradec Králové – katedry německého jazyka – na akci Deutsch an der Uni.

Cílem akce je v první řadě propagace německého jazyka a motivace žáků k výuce. Po příjezdu na univerzitu se všichni zúčastnění žáci (asi 130 žáků z hradeckých škol a naše gymnázium) sešli v aule a následně byli rozděleni do malých skupinek. Během dopoledne procházeli prostory univerzity a plnili různé více či méně náročné úkoly, které souvisí s němčinou. Nejzajímavější byl asi pro všechny rozhovor s rodilou mluvčí, která byla velmi milá a vstřícná a obávaný dialog byl vždy příjemný.

Po třech hodinách plnění úkolů se všichni sešli u občerstvení a vyhlášení výsledků. Ocenění získali nakonec členové téměř všech skupin, protože se nejen velmi snažili o dobrou úroveň jazyka, ale především spolupracovali, pomáhali si a dobře se bavili.

Děkujeme všem našim žákům za účast na akci Deutsch an der Uni a doufáme, že budeme příští rok znovu pozváni.

Naši školu reprezentovali:

Jana Neubauerová  (1.H), Iva Neubauerová (1.H), Zuzana Vanýsková (1.H), Tereza Bečková (1.H), Aneta Pindorová (1.F), Michaela Kroutilová ( 1.F), Matyáš Bayer (3.B), Tereza Šmídová (3.B), Natálie Češková (4.B), Klára Geierová (4.B)

Zuzana Burianová

 

 

 

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.