Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Sportovní kurz Gargano: online fotoreportáž z jihu Evropy

Studenti z předmaturitních ročníků tradičně tráví jeden květnový týden na sportovním kurzu v italském Garganu. Ještě před odjezdem někteří z nich slíbili, že se pokusí průběžně přinášet aktuální informace ze svého sportovního kurzu na dalekém jihu Evropy. Nejdříve autentický popis průběhu dlouhé cesty přímo od účastníků.

Již po 13 hodinách v autobuse se na některých účastnících zájezdu projevil silný vliv sedmi let na naší škole. Po velké hádce o slabikování slov jako je například ka-mu-fláž (nebo ka-muf-láž?!) zadní část autobusu probrala přední z podřimování živou filozofickou diskuzí, ve které popřeli na základě Zenónovy teorie Letícího šípu pohyb našeho autobusu. Hned na to si pár jeho dalších teorií vysloužilo nálepku BLBOST. Dále se diskuze stočila k dělení nekonečnu nekonečnem a po naprostém mentálním vyčerpání se konečně autobus odebral ke spánku. Uběhlo vyčerpávajících 24 hodin a dorazili jsme na místo.

Ubytovali se a první naše kroky většinu z nás zavedly na pláž. Někteří otužilci (a otužilkyně, nutno poznamenat) se bez váhání vrhli do ještě stále ledového moře. Okusili bychom i bazén, jen kdyby ho pohodoví Italové teprve dnes nezačali probouzet ze zimního spánku.

“Popříjezdový” den každý tráví dle svého gusta – povětšinou stolní či míčové hry, slunění se nebo dospávání. Máme ještě slíbenou večerní procházku, jíž cílem je omrknout nedaleké městečko Rodi Garganico.

text Karolína Chocholoušová
foto Adéla Brachtlová (foto 3-7) a Jan Zelinka (foto 1 a 2)

 

  • aktuální pohled webkamerou do přístavu v Garganu:

zdroj: http://www.windinfo.eu/de/windinfo/webcams/gargano.html

zdroj: http://goo.gl/maps/YJMg0

 

 

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.