Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Pardubice mají první výherce pIšQworek

Minulý čtvrtek se v Pardubicích konal historicky první turnaj v piškvorkách pro základní školy a nižší gymnázia. Sešlo se 24 týmů ze 4 různých škol a byla to bitva na ostří linery.

Týmy se začaly scházet na Gymnáziu Dašická v 8 hodin. Po přihlášení, kdy jim byly předány linery pIšQworek a turnajová trička od společnosti NELL, si mohli přítomní hráči zkrátit čekání stolním fotbálkem, přípravou taktiky nebo malou svačinkou. Před devátou hodinou již byla tělocvična zaplněna a poslední detaily dochystány. V ten moment se slova ujala herečka Ivana Korolová, která soutěžící celým dnem provázela.

Po krátkém přivítání a vysvětlení pravidel byl na podium pozván i Aleš Jindra, obchodní ředitel společnosti Peculium, který hráčům popřál hodně štěstí a celý turnaj tak odstartoval.

Všechny týmy se poté rázem přesunuly do “bitevní arény”, kde zápasy probíhaly. Snaha a pečlivost byly rozhodně na místě, vždyť z každé z 6ti skupin postupoval pouze vždy ten první! Zápasy trvaly od vteřin až po několik minut. O přestávkách si mohli soutěžící odpočinout nebo prokázát své vědomosti, a to když se s Ivankou hrála logická hra Česko. Po dohrání základních skupin přišlo ma řadu taneční vystoupení Denči Čechové a Kačky Bartoníčkové. Holky předvedly skvělou show, za kterou přišel zasloužený applause.

Poté už ale všichni čekali na vyhlášení postupujících týmů, ale jelikož jich bylo pouze 6, losovaly se do play-off ještě dvě divoké karty. Během vyřazovacích zápasů bylo vidět, jak si týmy dávají stále více záležet a jak z každé výhry mají ještě větší radost. Není se co divit, ceny, které na vítěze čekaly, byly více než lákavé! Celodenní vstupenky do pardubického Aquacentra, pobyty na horách od společnosti Peculium a samozřejmě medaile a poháry opravdu hnaly týmy k úžasným výkonům!

Vrcholem a dramatickým závěrem celého turnaje byly dvě remízy mezi posledními týmy, jak v souboji o bronz, tak v souboji o zlato. Rozhodnutí přinesly až přidané duely, které byly zcela vyrovnané. Konečně umístění týmů bylo následující:

  1. místo: Opice na druhou (ZŠ Polabiny 1)

  2. místo: Burákovci (ZŠ Štefánikova)

  3. místo: Růžoví čumáčci (Gymnázium Dašická)

 Na vyhlášení dorazil i Luděk Burian, ředitel gymnázia, který vítězným týmům pogratuloval a předal ceny, ze kterých měli opravdovou radost. Ještě jednou gratulujeme!

Turnaj jsme si užili všichni. Velké díky patří všem, kteří se o něj zasloužili. Byly to: Generální partner společnost NELL, hlavní partner turnaje společnost PECULIUM, partneři turnaje Aquacentrum Pardubice, o. s. Student Cyber Games a samozřejmě Gymnázium Pardubice Dašická. A nesmím zapomenout ani na organizační tým, který s turnajem na místě pomáhal a předvedl opravdu profesionální výkon.

Děkuji a doufám, že se zase někdy někde sejdeme 🙂

Ondřej Korol

zdroj: http://www.pisqworky.cz/novinky/1027-pardubice-maji-prvni-vyherce-pisqworek
(
zveřejněno s laskavým svolením autora)

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.