Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Probíhá výměnný program s francouzskými žáky

Dlouhých 1 541 kilometrů urazili naši francouzští hosté ze školy Saint-Joseph z města Challans z departementu Vendée z kraje Pays de la Loire ve Francii, než dorazili v pondělí 30. září 2013 ve 14 hodin před školu. Seznámili se svými
Vymena Francie 2013korespondenty, se kterými si dosud pouze dopisovali, a poté byli slavnostně přivítáni ve sborovně školy, kde na ně čekaly dárky na uvítanou – pardubické perníky a brožurky o Pardubicích. Čeští žáci na oplátku dostali publikace o oblasti Vendée.

Po úvodním slovu pana ředitele Luďka Buriana a paní Stéphanie Bossard se čeští i francouzští žáci odebrali na školní hřiště, kde si pro ně několik účastníků loňské výměny připravilo teambuildingové aktivity. Poté následovala prohlídka školy ve dvojicích.

Komunikace mezi žáky hned od začátku probíhala v anglickém jazyce.

V duchu společné práce se odvíjelo úterní dopoledne, kdy se šli francouzští žáci nejprve podívat do hodin matematiky, výtvarné výchovy, francouzského jazyka, tělocviku či zeměpisu. V další části dopoledne představili Francouzi filmy, které vybrali na nácvik několika scén v anglickém jazyce. Po rozdělení rolí společně ve skupinách pracovali na projektu. Po obědě ve školní jídelně se Francouzi a přihlášení čeští žáci odebrali do autobusu, který je odvezl na prohlídku Kutné Hory. Chrám Sv. Barbory a následná exkurze do stříbrných dolů (v anglickém jazyce) udělaly na francouzské i české žáky veliký dojem.

Středeční den strávili Francouzi celodenním výletem do Prahy, kde s průvodcem prošli historické centrum hlavního města (Pražský hrad, Staroměstské náměstí, Václavské náměstí). Počasí zatím přeje a naši hosté jsou s programem i s hostitelskými rodinami moc spokojeni. Moc děkujeme všem, kdo jsou do projektu zapojeni.

Přemysl Machatý

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.