Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Ocenění nejlepších studentů města

oceneni nejlepsich studentu

aktualizováno 2. 11. 2013 23.59: fotogalerie  

V pátek 18. 10. proběhlo v Hudebním sále radnice ocenění nejlepších studentů města Pardubic za školní rok 2012/2013. Představitelé města RNDr. Josef Kubát  (radní, bývalý ředitel Gymnázia Dašická a předseda Jednoty českých matematiků a fyziků) a MUDr. Štěpánka Fraňková  (primátorka) předali studentům středních a žákům základních škol diplom i drobnou odměnu.

Oceněni byli studenti úspěšní v krajských, národních i mezinárodních kolech různých soutěží v přírodovědných, humanitních i uměleckých oborech. Diplom tak převzali např. Martin Schejbal a Martin Jaroš z Gymnázia Dašická, kteří vyhráli světové finále soutěže RoboRAVE v Novém Mexiku; Matyáš Medek z Gymnázia Mozartova, jenž získal zlatou medaili na Mezinárodní lingvistické olympiádě v Manchesteru nebo Hedvika Švendová z Konzervatoře Pardubice, která se umístila hned v několika mezinárodních kytarových soutěžích.

Pro středoškolské studenty započal slavnostní akt v 13,00 vystoupením studenta Konzervatoře Pardubice Petra Nekorance, který zazpíval dvě árie. Promluvil také RNDr. Kubát: připomněl důležitost vzdělání a fakt, že je třeba se profesně (oborově) profilovat již na středních (někdy i základních) školách. Paní primátorka taktéž vyjádřila díky studentům za úspěšnou reprezentaci města. Oba se shodli na tom, že doufají, že o oceněných studentech v dobrém uslyší i do budoucna, tak jako mohou slyšet o úspěších studentů oceněných v letech minulých.

Co do počtu zúčastněných (minimálně ve středoškolské kategorii) výrazně dominovala skupina studentů Gymnázia Dašická.

Jiří Etrych, redaktor Pardubice podle vás

zdroj: Pardubice podle vás, článek Ocenění nejlepších studentů města

 

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.