Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

STC: Dobrá šance zvýšit svou cenu na trhu práce

Přední softwarová firma má zájem o spolupráci se středoškoláky. Snaží se je podporovat v jejich profesním růstu. Minulý školní rok do Studentského trenérského centra velké softwarové firmy bylo z Pardubického kraje přijato 5 nejlepších studentů. Nakonec si globální softwarová firma vybrala z Pardubického kraje studentů šest. Čtyři z šesti nejlepších z celého kraje, které si experti firmy z Redmondu vybrali, jsou z Gymnázia Dašická 1083 Pardubice.

Přinášíme text Ing. Jakuba Šmolíka z Gymnázia Aloise Jiráska v Litomyšli informující o letošním ročníku konkurzů do STC:

Studentské trenérské centrum (STC) je program pro talentované středoškolské studenty, kteří mají zájem zdokonalovat své znalosti v oblasti ICT a předávat je dál v rámci svých škol a širšího okolí.

Účastníky STC spojuje zdravá ambice učit se novému a dělat věci nad rámec svých běžných povinností s cílem pomoci ostatním, ale také zajistit si lepší pozici pro další studium i konkurenceschopnost při získávání vysněného zaměstnání.

Cílem programu je příprava budoucích specialistů a vedoucích pracovníků se zaměřením na informační technologie. Tito výjimeční studenti také přispívají k závazku společnosti Microsoft, s.r.o., která je organizátorem programu, zvyšovat ICT gramotnost mezi studenty i učiteli a kvalitu využívání moderních technologií ve výuce.

V rámci STC se studenti naučí do hloubky mnoho věcí ze světa informačních technologií a nejen z něj. Znalosti jim budou předávat přední čeští odborníci a starší členové programu a to formou online školení i prezenčních workshopů. Díky těmto znalostem budou studenti připraveni na absolvování mezinárodně uznávané certifikace Microsoft Office Specialist (MOS), která je garancí pokročilých dovedností v práci s kancelářskými aplikacemi Microsoft Office. Dále mají studenti možnost získat certifikace v oblasti vývoje software a podnikových technologií. Všechny tyto certifikace mohou svým držitelům významně pomoci při žádosti o přijetí na vysokou školu či při hledání zaměstnání.

Studenti mají také šanci zdokonalit své komunikační a prezentační dovednosti, plánování vlastního času a vizí, a také řízení týmu. Výsadou členů STC je i přístup k výjimečným informacím z dílny Microsoft.

Více informací o projektu STC najdete na stránce www.microsoft.cz/stc .

Vstup do projektu je určen především pro žáky 2. ročníku střední školy, registrovat se mohou na stránce https://www.microsoft.cz/dotaznik/form.aspx?id=5a21d94c-98d0-4bf5-a7aa-1d97280abcfa .

Uzávěrka registrací je 20. listopadu 2013. Následně proběhnou výběrová kola v rámci školy (v případě velkého zájmu), kraje a celé republiky. O těchto výběrech budou registrovaní zájemci včas informováni.

Ing. Jakub Šmolík
Gymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl
smolik@glit.cz
www.glit.cz

 

 

STC_01

 

Informace

 

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.