Úřední hodiny sekretariátu během letních prázdnin více
MENU více

pIšQworky: Krajské finále týmového mistrovství škol ČR

Publikováno: 20. 11. 2013

V Pardubicích bylo zaděláno na Hattrick

V pardubickém kraji se hrají pIšQworky na vysoké úrovni, o čemž svědčí i fakt, že za poslední dva roky pocházel vítěz celorepublikového finále právě odtud. Je ale jasné, že bez propracované taktiky to jen tak nepůjde. Hned po příchodu do prostor pro turnaj určených se organizátoři setkali s domácím týmem Skrytá hrozba, který už kalkuloval s nejlepším umístěním ve skupině o postup do play-off.

Už rozlosování do skupin přineslo pro některé hráče jak velké napětí, tak i nemalé zklamání. Ze skupiny do play-off totiž postupují dva nejlepší týmy, proto se nikdo nechtěl ve skupině sejít s dvojnásobným obhájcem titulu mistra ČR Hattrickem. Tohoto pomyslného černého Petra si nakonec vytáhli OXOXO z Hlinska a Skill jsem nechal v posteli ze Svitav. Ve skupině A se sešli vítězové turnaje v Chrudimi Suchý septimáni s oběma domácími celky – Skrytou hrozbou i Na názvu se neshodli. Skupina B hostila vítěze svitavského turnaje It was a moose…, Random a Ty druhé. Poslední skupinu utvořil nejlepší tým z oblastního turnaje v Pardubicích – CZAPU, kterému sekundovali hráči z Tic Toe a Dream Teamu.

V prvním kole zápasů se potvrdila domněnka, že chleba se bude lámat už od úplného začátku. Skytá hrozba neskutečně rozlámala Suché septimány, když se přes ně přehnala rozdílem 18:2. CZAPU zničili dream team podobným výsledkem – 17:3. Na druhou stranu Ti druzí zdolali It was a moose… nejtěsnějším možným rozdílem – 11:9 a favorizovaný Hattrick dokonce remizoval s OXOXO. Druhé zápasové kolo bylo celkově mnohem vyrovnanější, nejmarkantnější bilancí 14:6 si začal Hattrick znovu budovat reputaci. Dále skórovali It was a moose… a CZAPU. Suchý septimáni se zkoncentrovali a s Na názvu se neshodli uhráli remízu.

V domácím derby z posledních zápasů skupin se lépe prosadila Skrytá hrozba, která tak postoupila z prvního místa do play-off a jejich kolegové z Na názvu se neshodli je do něj doprovodili z místa druhého. B skupina přinesla menší překvapení, neboť šampioni z Poličky It was a Moose… skončili druzí a Ti druzí byli překvapivě první. Z C a D skupiny z prvního místa postupují CZAPU a Hattrick a z méně výhodného druhého Dream Team a Skill jsem nechal v posteli.

Show must go on, takže hráči se ani nenadáli a už přišlo čtvrtfinále. Až na tým Na názvu se neshodli, který si nezajistil ani jediný bod proti Těm druhým se jednalo o značně vyrovnané zápasy. Přes veškerou svou snahu ani druhý domácí tým nepředstavoval pro své soupeře žádnou hrozbu v semifinále, protože se jim připletlo do cesty It was a moose… CZAPU očividně dneska vstali z postele pravou nohou, Skill jsem nechal v posteli ovšem zdaleka ne, tomu v posteli zůstaly také veškeré naděje na postup do finále. Co mělo být rutinní maličkostí, to se pro Hattrick zvrhlo ve zlý sen, když zápas s Dream teamem skončil jenom remízou. Vzájemnému duelu přihlíželi hráči obou týmů. Napjatá atmosféra se dala doslova krájet, ale vítězství na dvou republikových finále se nakonec ukázalo jako decentní výhoda, a tak do semifinále přeci jen postoupil Hattrick.

Přes rozporuplné výkony, které Hattrick podával dnes na turnaji, v semifinále opět dominoval a odsoudil Ty druhé, aby se i při své nejlepší další hře stali přinejlepším třetími. To souboj It was a moose… s CZAPU byl mnohem vyrovnanější a napínavější, vždyť také vítěz má jistý postup na finále, které se uskuteční 29. 11. V Brně na půdě Masarykovy univerzity. Nakonec velmi těsně vyhrál tým, který zde celý den hledal nějakého Švéda.

Ve finále se moc velké překvapení nekonalo, Hattrick si udržel formu a dvakrát porazil soupeře i na šest stejných symbolů v řadě. Souboj o třetí místo nakonec odsoudil ty druhé k tomu, aby se stali svou druhou mocninou. Ti druzí tedy nakonec čtvrtí a CZAPU si odnáší trofej pro třetí místo.

1. místo: HATTRICK (Gymnázium, Česká Třebová, Tyršovo náměstí 970) ve složení: Lukáš Tomeš, Ondřej Hudec, Radek Štarman, Kristýna Tomášová, Zdeněk Wetter

2. místo: It was a moose… (Gymnázium, Polička, nábřeží Svobody 306) ve složení: Ondřej Klimeš, Jiří Vasil Tobiáš, Marek Arnold Stodola, Marek Martušin, Tomáš Kolega Sodomka

3. místo: CZAPU (Gymnázium Dr. Emila Holuba, Holice, Na Mušce 1110) ve složení: Jiří Průša, Vojtěch Zeman, Matyáš Majce, Dominik Socha, Filip Rudzan

Galerie
Galerie na Facebooku

Jiří Kazda, 18. 11. 2013


text i foto zveřejněno s laskavým souhlasem autora
původní zdroj: http://www.pisqworky.cz/novinky/1164-v-pardubicich-bylo-zadelano-na-hattrick

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.