Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Francouzi natáčeli dokument o našem divadelním projektu

IMG_9158

Ve dnech 4. až 7. listopadu 2013 přijel do Pardubic francouzský divadelní herec a režisér Eric Cénat, který s naším gymnáziem spolupracoval na třech divadelních projektech ve francouzštině v letech 2007 až 2011. Společně s našimi studenty postupně nastudoval hry Moi, je dis non (příběh Antigony), Je suis le dernier homme (dle Ionescova Nosorožce) a La Route (příběh Cesta Agoty Kristof).

Tato divadelní představení měla značný úspěch nejen v Divadle 29, kde probíhaly premiéry, ale zejména na divadelních přehlídkách – Festivadlo (Brno) či Bráha jazyků (Praha). O kvalitě těchto kusů svědčila i ocenění, která soubor získal – nejlepší režie (La Route) či absolutní vítězství a postup na Festival festivalů do Haagu (Je suis le dernier homme). Soubor byl rovněž opakovaně chválen za výborně zvládnutou francouzštinu. Projekt byl realizován díky spolupráci Pardubického kraje a partnerského francouzského Région Centre.

Pan Eric  Cénat se nyní vrátil, aby celý projekt zdokumentoval a za asistence kameramana Charlie Rojo natáčeli rozhovory s našimi bývalými i současnými studenty a pedagogy. Dokument by měl být ve Francii představen v květnu příštího roku.

Přemysl Machatý

 

související: Kabinet francouzský jazyk

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.