Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Studium na gymnáziu Fridricha Schillera v Pirně

DeutschNabídka pro žáky 4.  a 5. ročníku osmiletého studia a 1. ročníku čtyřletého studia.

Dodatečné výběrové řízení do 9. a 10. ročníku česko-německého dvojnárodnostního dvojjazyčného projektu realizovaného na Gymnáziu Friedricha Schillera v Pirně

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy oznamuje, že se ve školním roce 2013/14 uvolnila místa ke studiu v 9. a 10. ročníku česko-německého dvojnárodnostního dvojjazyčného česko-saského projektu realizovaném na Gymnáziu Friedricha Schillera v Pirně.

Studium v projektu je přírodovědného zaměření s prohloubenou výukou cizích jazyků. Výuka, výukové materiály, ubytování a stravování na internátě jsou na základě smluvního dokumentu hrazeny českým a saským ministerstvem. Úspěšní absolventi získají po dvanáctileté školní docházce (o rok dříve, než jejich vrstevníci v ČR) německé maturitní vysvědčení, které je v České republice nostrifikováno.

Bližší informace o škole a studiu lze získat na internetové stránce stránce www.schillergymnasium-pirna.de (v současné době z technických důvodů omezená funkčnost) nebo přímo u českého koordinátora PhDr. J. Urbánka: urbanek.schillergymnasium@pirna.info.

Dne 31. ledna 2014 se koná na Gymnáziu Friedricha Schillera od 14:00 do 18:30 den otevřených dveří. Všichni zájemci jsou srdečně zváni!

Předpokladem pro přijetí je velmi dobrý prospěch v dosavadním studiu na české škole, dobrá znalost německého jazyka, dobrá znalost anglického jazyka a schopnost rychlého přizpůsobení se ke studiu a životu v cizině.

Do 9. ročníku mohou zasílat přihlášky jak zájemci z řad žáků základní školy, tak žáci tomu odpovídajícího ročníku víceletého gymnázia.

O přijetí do 10. ročníku se mohou ucházet žáci z 1. ročníku čtyřletého gymnázia nebo tomu odpovídajícího ročníku víceletého gymnázia.

Přihlášky zasílejte do 24. února 2014 na adresu:

PhDr. Josef Urbánek
Friedrich-Schiller-Gymnasium
Seminarstr. 3
D – 01796 PIRNA

V přihlášce je nutné uvést jméno, příjmení, datum narození, bydliště včetně telefonního/ e-mailového spojení, adresu školy, kterou žák navštěvuje spolu s kopiemi vysvědčení za poslední klasifikační období.

Další informace u vyučujících německého jazyka.

Zuzana Burianová

související: kabinet německý jazyk

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.