Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Debata s tuniským spisovatelem Yamenem Manaiem

V pondělí 17. března 2014 se žáci semináře Konverzace ve francouzském jazyce zúčastnili debaty s tuniským spisovatelem Yamenem Manaiem. Akce se konala u příležitosti celosvětového festivalu Měsíc Frankofonie.

Česká republika, která je jednou ze spřátelených zemí Frankofonie, prostřednictvím Francouzského Institutu v Praze pozvala pana Yamena Manaie, držitele prestižního literárního ocenění Comar d´Or za knihu La Marche de l´incertitude, na návštěvu.

DSC09542DSC09539

Akce se konala v aule Gymnázia Mozartova. Žáci obou škol kladli panu Yamenu Manai dotazy týkající se literatury, života ve Francii či jeho rodného Tuniska. Pan Yamen Manai jim prozradil, proč vystudovaný inženýr píše knihy, jak ho ovlivnil Milan Kundera či jak vnímá současnou politickou situaci v Tunisku.

Debata se díky nemalému zájmu studentů protáhla na téměř dvě hodiny. Žáci semináře byli s tvorbou a životem pana Manaie seznámeni na hodinách francouzského jazyka a proto si mohli své dotazy předem připravit. K velkému potěšení pana Manaie s ním studenti komunikovali francouzsky, byť z důvodu naprostého porozumění otázkám i odpovědím celou akci skvěle tlumočil profesionální tlumočník. Pan Manai působil uvolněně a po celou debatu vládla přátelská atmosféra.

Večer ještě proběhla na Francouzské alianci doprovodná přednáška Cesta do Tunisu, kde byla tato země představena a byly nabídnuty tuniské speciality a kvíz o knihy pana Manaie a ceny věnované Velvyslanectvím Tuniské republiky. I této akce se zúčastnilo několik žáků naší školy.

Děkujeme Francouzské alianci, Francouzskému Institutu a Gymnáziu Mozartova za realizaci akce.

 DSC09532 DSC09533 DSC09534 DSC09535 DSC09537

Přemysl Machatý

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.