Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

RoboRAVE – vítězství našich studentů

Ve čtvrtek a v pátek proběhl v Ideonu III. ročník týmové robotické soutěže Robo RAVE. RoboRAVE International je robotická soutěž pořádaná od roku 2001 ve státě Nové Mexiko, USA pro žáky ve věku 9 až 18 let. Program “Inquiry Facilitators Inc., RoboRAVE International” přináší soutěž ve stylu sportů, která děti sbližuje s akademickými a praktickými pracovními dovednostmi 21. století zpřístupňováním světa vysokých technologií. Název soutěže vychází z anglického Robots Are Very Educational (volně přeloženo: Roboti jsou velmi přínosní pro vzdělávání).

V ČR soutěž pořádala Asociace pro mládež, vědu a techniku AMAVET, o. s.

Studentské týmy soutěžily ve dvou kategoriích: Doprava míčků do zásobníku a Hašení ohně. Naši školu reprezentovaly týmy: Ladon – Ondřej Dostál, Jiří Landsmann (v kategorii Doprava míčků), The God of Hellfire – Martin Jaroš, Matěj Tobiáš, Jan Jurica; Situla – Martin Schejbal, Václav Ruml; Ing. FUK – Kamil Mudruňka, Jakub Dlouhý; ETRYCHNOV – Jiří Etrych, Vojtěch Novotný, Vojtěch Rychnovský (všichni v kategorii Hašení ohně).

Všichni soutěžili s velkým nasazením, vyhrát ale může pouze jeden tým. A cena za vítězství je vskutku lákavá – hasiči ohně mohou jet na finále do USA!

Výsledky týmů: Ladon – 2. místo, Situla a Ing. FUK – postup do čtvrtfinále, The God of Hellfire – postup do semifinále a vybojování skvělého 3. místa! Nejlepší náš tým – ETRYCHNOV – postup do finále a následné VÍTĚZSTVÍ!!

Všem soutěžícím blahopřejeme a vítězům přejeme hodně štěstí v Albuquerque ve finále soutěže RoboRAVE 2014.

Pavel Kycl

 

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.