Úřední hodiny sekretariátu během letních prázdnin více
MENU více

RoboRAVE – vítězství našich studentů

Publikováno: 22. 3. 2014

Ve čtvrtek a v pátek proběhl v Ideonu III. ročník týmové robotické soutěže Robo RAVE. RoboRAVE International je robotická soutěž pořádaná od roku 2001 ve státě Nové Mexiko, USA pro žáky ve věku 9 až 18 let. Program “Inquiry Facilitators Inc., RoboRAVE International” přináší soutěž ve stylu sportů, která děti sbližuje s akademickými a praktickými pracovními dovednostmi 21. století zpřístupňováním světa vysokých technologií. Název soutěže vychází z anglického Robots Are Very Educational (volně přeloženo: Roboti jsou velmi přínosní pro vzdělávání).

V ČR soutěž pořádala Asociace pro mládež, vědu a techniku AMAVET, o. s.

Studentské týmy soutěžily ve dvou kategoriích: Doprava míčků do zásobníkuHašení ohně. Naši školu reprezentovaly týmy: Ladon – Ondřej Dostál, Jiří Landsmann (v kategorii Doprava míčků), The God of Hellfire – Martin Jaroš, Matěj Tobiáš, Jan Jurica; Situla – Martin Schejbal, Václav Ruml; Ing. FUK – Kamil Mudruňka, Jakub Dlouhý; ETRYCHNOV – Jiří Etrych, Vojtěch Novotný, Vojtěch Rychnovský (všichni v kategorii Hašení ohně).

Všichni soutěžili s velkým nasazením, vyhrát ale může pouze jeden tým. A cena za vítězství je vskutku lákavá – hasiči ohně mohou jet na finále do USA!

Výsledky týmů: Ladon – 2. místo, Situla a Ing. FUK – postup do čtvrtfinále, The God of Hellfire – postup do semifinále a vybojování skvělého 3. místa! Nejlepší náš tým – ETRYCHNOV – postup do finále a následné VÍTĚZSTVÍ!!

Všem soutěžícím blahopřejeme a vítězům přejeme hodně štěstí v Albuquerque ve finále soutěže RoboRAVE 2014.

Pavel Kycl

 

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.