Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Archeologové v hodinách dějepisu

Kdo má kariéru v ruinách? Přeci archeolog!  Toužíte po dobrodružství? Rádi skládáte puzzle? Chcete pracovat na čistém vzduchu i v klidu laboratoří a knihoven? Archeologie vám takovou budoucnost nabízí.

Smršť zajímavě podaných informací o archeologii se ve dnech 14. a 15. dubna 2014 dozvěděli studenti dějepisného semináře a tříd 1.F a 1.A od studentek klasické archeologie na FF UK Dominiky Schmidtové a Johany Tlusté, studenta kulturních dějin na FF UPa Davida Richtera a PhDr. Jana Jílka, Ph.D. z Východočeského muzea v Pardubicích.

IMG_5307IMG_5286

Nadšené archeology spojuje cíl vytvořit ve Východočeském muzeu haptickou stezku,  která poskytne návštěvníkům muzea  doslova fyzický zážitek z kontaktu s exponáty a zároveň zpřístupní výstavu pravěké keramiky  i nevidomým a slabozrakým.  Návštěvníci si vystavené předměty budou moci ohmatat a nikdo jim nebude bránit, právě naopak! Tento záměr podporuje Nadace Telefónica v rámci projektu Think Big.

Naši studenti si vyzkoušeli, jak vnímají pravěké předměty pouze hmatem. Na přípravě expozice se budou podílet studenti dějepisného semináře tím, že budou spoluvytvářet textový materiál k vystaveným předmětům. Dějepis rozhodně nemusí být nudný předmět!

 

IMG_5320 IMG_5332

Alena Vomlelová

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.