Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

EXPO SCIENCE AMAVET 2

Dalším úspěšným zástupcem naší školy na národním kole soutěže EXPO SCIENCE AMAVET byla Lenka Svašková z 5. A. Díky projektu Hyacint vodní jako zdroj suroviny pro výrobu papíru se umístila na 5. místě v republice, s právem účasti na užším výběrovém kole do Pekingu. Není to její jediný úspěch s tímto projektem. Zúčastnila se také Vernadského soutěže v Moskvě, kde obsadila celkové 2. místo(viz článek pod čarou).

Lence k jejím úspěchům velmi blahopřejeme.

lenka1lenka2

Soňa Křišťanová

Vernadského soutěž
Ve dnech od 7. 04 – 12. 04. 2014 se konala Vernadského soutěž v Moskvě. Tato soutěž měla celkem dvě kola. První, bylo kolo výběrové, kde každý soutěžící musel prezentovat svůj projekt celkem čtyřem expertům v anglickém jazyce a v případě nejasností, zde byli zahraničním studentům k dispozici i ruští překladatelé. Po selekci prvního kola se podařilo naší studentce postoupit do kola vyššího, které se konalo o den déle a projekt se tentokrát prezentoval před třídou ruských žáků a specializovaných expertů, kteří kladli dotazy na téma projektu. Další den se proběhlo vyhlášení výsledků, kde Lenka vyhrála celkové 2. místo, dále diplom za nejlepší ekologickou práci, diplom za nejlépe prezentovanou práci, diplom za nejlepší řešení ekologického problému a pamětní list, a také diplom za nejlepší taneční performaci našeho tradičního, lidového tance, který byl předveden na společenském večeru s pomocí
slovenských soutěžících. Pobyt v Rusku nebyl pouze o prezentování projektu, byl také o poznání ruské kultury a tradice v hlavním městě, v Moskvě. Zde byly organizovány prohlídky například do Kremlinu, na Rudé náměstí, na Univerzitu, kde byly vysvětleny nové technologie, do centra mrakodrapů, a jiné velice zajímavé moskevské památky či turistická centra. Zde si můžete prohléhnout fotografie přímo z místa.

lenka7lenka6lenka5lenka3

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.