Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Tým našeho gymnázia postoupil do národního finále Corny poháru

Čtvrtek 25. 9. 2014 byl pro někoho den jako každý jiný, ale pro nás ne. Na městském atletickém stadionu totiž vypukl souboj o postup na celostátní finále Corny.

Do Pardubic se sjely týmy škol, které vyhrály okresní kola a jeden tým postoupil na body. Náš tým se skládal z děvčat: Kateřina Janatová, Adéla Glücková, Barbora Ženková, Kateřina Jozífová, Anna Sákrová, Veronika Kupková, Edita Šmahelová, Anna Doubravová, Natálie Franclová, Taťána Borovcová, Lucie Stoklasová, Kateřina Kvapilová a Tereza Krejnusová.

Závody začaly v duchu souboje o druhé místo, jenže hned po pár minutách jsme zjistili, že favorit z minulých dvou let, Gymnázium Vysoké Mýto, nepřijelo. O to víc jsme se začali snažit, jelikož šance na postup tak byla mnohem větší. Po prvních pár disciplínách, koule, 60 m a 800 m, jsme byli na prvním místě. Poté přišel na řadu sprint 200m. I přes velkou snahu děvčat jsme se najednou ocitli na celkovém druhém místě. Na prvním místě bylo Gymnázium Česká Třebová přibližně o 100 bodů právě kvůli sprintu.

Ve stejnou dobu byl i skok vysoký, kde jsme svedly napínavý souboj s „Mozarťákem“ který nakonec skončil remízou, jelikož obě děvčata skočila 152cm. Díky této poloviční výhře jsme byli opět na prvním místě.

Předposlední disciplínou byla dálka. Děvčata sice tuto disciplínu nevyhrála, ale měla druhý a třetí nejlepší výkon. Na řadu přišla závěrečná štafeta a my byli ve vedení o pouhých 150 bodů před „Mozarťákem“. I přes všechna zranění se děvčata nedala a bojovala do posledních metrů. Do cíle jsme doběhly na druhém místě o necelé 3 vteřiny později za obávaným soupeřem.

Nejdelší chvíle nastaly, než pořadatelé přinesli výsledky. Poté, co se pověsily výsledky, jsme zjistili, že 3 vteřiny byl pouhý 20-ti bodový rozdíl. A co to znamenalo pro nás? Tým Gymnázia Dašická zvítězil v krajském kole a postoupil na celostátní finále do Břeclavi.

T. Krejnusová  4.H

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.