Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Na Hamleta do Švandova divadla

V průběhu září 2014 navštívili studenti 8. B a 5. B Švandovo divadlo v Praze, kde zhlédli Shakespearovu divadelní hru Hamlet. Hra sice měla kostru „klasického“ Hamleta, kralevice dánského, z počátku 17. století, avšak vše bylo zasazeno do moderního světa jednadvacátého století. Interiér nesl stopy starší doby – obrazy členů královské rodiny s tónovanými fotografiemi i vitrína s brněním, avšak to celé byl pouze klam na diváky.

Na Hamleta do Švandova divadlaNa Hamleta do Švandova divadla 2

Hrdinové používali k poslechu hudby sluchátka a kazeťáky, užívali mobilní telefony a slavné monology Hamlet šeptal do mikrofonu. Často se objevovaly nešvary moderní společnosti (Hamlet kouřil jointy, nový král byl alkoholik,…). I přesto všechno musíme uznat, že herecké výstupy byly naprosto dokonalé, věrohodné, mnohdy obdivuhodné a především zábavné.

Názory na hru byly různé. Někdo se přiznal, že by mu víc vyhovovalo klasické provedení Hamleta, mnohým se toto pojetí líbilo bez výhrad. Ba byli moderní extravagancí přímo nadšení!

Já sama jsem dílo dosud znala jen z knižní podoby, ale ve Švandově divadle mě mile překvapili a já si uvědomila, jak úžasná hra to ve skutečnosti je. Pro mě vsadit celosvětovou literární klasiku do současnosti a připomenout ji tak zábavným způsobem byl naprosto geniální nápad.

Anna Borkovcová, 8. B

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.