Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Přespolní běh část II.: Krajské kolo

Pro ty, kdo nečetli předchozí článek o přespolním běhu, je zde malá rekapitulace. Studenti a studentky našeho vyššího gymnázia si poslední zářijový den vyběhli postup na krajské kolo přeboru škol v přespolním běhu. To se uskutečnilo ve čtvrtek 9. října 2014 opět v Pardubicích, v lese u Trnové ulice.

jurica_foto_prespol2jurica_foto_prespol

Všichni závodníci byli vynikající sportovci odhodlaní tento závod vyhrát. To se však mohlo podařit pouze jedné škole v každé z kategorií – tedy v kategorii dívek a chlapců. Protože dámy mají vždycky přednost, postavily se na startovní čáru jako první. Trať před nimi byla 3 000 m dlouhá a plná nejrůznějších překážek v podobě spadaných stromů či závodníků před nimi. Přes veškerou snahu však dívky nedokázaly vybojovat další postup. Ale i tak patří  Veronice Kupkové, Tereze Křesťanové, Kláře Kučerové, Michaele Kockové a Michaele Štěrbové velký dík za reprezentaci naší školy.

Po nich mohla na trať dlouhou 4 500 m vyrazit i kategorie chlapců. Ti po příštích patnáct až šestnáct minut běželi, jak nejlépe dokázali. Zakopávali, padali k zemi, ale přesto se zase zvedli a běželi dál. Byl to velice vyrovnaný souboj, avšak vyhrát mohla pouze jedna škola. A vítězství bylo naše!

Studenti vyššího gymnázia ve složení Pavel Hladík, Vojtěch Novotný, Jan Jurica, Jonáš Fencl, Martin Šimáček a Jan Pokorný si vybojovali postup do celostátního kola v přespolním běhu, které se uskuteční 22. října 2014 na Stříbrném rybníce v Hradci Králové.  Vítězství v krajském kole je velmi cenný úspěch, ale nemusí být poslední. Těšíme se na rozuzlení po celostátním kole.

                                                                                                                            Jan Jurica

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.