Maturitní zkoušky více
MENU více

Přespolní běh část II.: Krajské kolo

Publikováno: 18. 10. 2014

Pro ty, kdo nečetli předchozí článek o přespolním běhu, je zde malá rekapitulace. Studenti a studentky našeho vyššího gymnázia si poslední zářijový den vyběhli postup na krajské kolo přeboru škol v přespolním běhu. To se uskutečnilo ve čtvrtek 9. října 2014 opět v Pardubicích, v lese u Trnové ulice.

jurica_foto_prespol2jurica_foto_prespol

Všichni závodníci byli vynikající sportovci odhodlaní tento závod vyhrát. To se však mohlo podařit pouze jedné škole v každé z kategorií – tedy v kategorii dívek a chlapců. Protože dámy mají vždycky přednost, postavily se na startovní čáru jako první. Trať před nimi byla 3 000 m dlouhá a plná nejrůznějších překážek v podobě spadaných stromů či závodníků před nimi. Přes veškerou snahu však dívky nedokázaly vybojovat další postup. Ale i tak patří  Veronice Kupkové, Tereze Křesťanové, Kláře Kučerové, Michaele Kockové a Michaele Štěrbové velký dík za reprezentaci naší školy.

Po nich mohla na trať dlouhou 4 500 m vyrazit i kategorie chlapců. Ti po příštích patnáct až šestnáct minut běželi, jak nejlépe dokázali. Zakopávali, padali k zemi, ale přesto se zase zvedli a běželi dál. Byl to velice vyrovnaný souboj, avšak vyhrát mohla pouze jedna škola. A vítězství bylo naše!

Studenti vyššího gymnázia ve složení Pavel Hladík, Vojtěch Novotný, Jan Jurica, Jonáš Fencl, Martin Šimáček a Jan Pokorný si vybojovali postup do celostátního kola v přespolním běhu, které se uskuteční 22. října 2014 na Stříbrném rybníce v Hradci Králové.  Vítězství v krajském kole je velmi cenný úspěch, ale nemusí být poslední. Těšíme se na rozuzlení po celostátním kole.

                                                                                                                            Jan Jurica

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.