Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Přes Amsterdam, Nottingham, Birmingham a Coventry do Londýna

Tradiční akcí se na našem gymnáziu stalo putování po Anglii. Mezi nejdůležitější přínosy této cesty patří to, že žáci si na takové exkurzi vyzkoušejí svou angličtinu v prostředí, kde se jinak nedomluví. Letošní cesta vedla přes Amsterdam, Durham, York, Nottingham, Birmingham, Coventry a Londýn…

Ve dnech 6. až 13.9.2014 proběhl poznávací zájezd do severní Anglie. První zastávkou byl pro nás Amsterdam, kde jsme strávili krásný a slunečný den, navštívili brusírnu diamantů a absolvovali projížďku lodí po proslulých amsterdamských kanálech. Trajektem z Amsterdamu jsme se přes noc doplavili do Newcastl upon Tyne.

Poznávání měst severní Anglie ale začalo v univerzitním a historickém městečku Durham, kde jsme měli možnost si prohlédnout s průvodcem normandskou katedrálu. Odpoledne jsme se přesunuli do Beamish Air Museum, rozlehlého muzea ukazujícího život v Anglii před 1. světovou válkou, a později zpět do Newcastlu.

V následujících dnech jsme navštívili další anglická města York, Nottingham, Birmingham, Coventry a pomalu se ze severu Anglie přibližovali k Londýnu. Zajímavá byla pro všechny návštěva čokoládovny Cadbury s ochutnávkou čokolády. Poslední dva dny již patřily Londýnu, pro studenty bylo nepochybně zajímavou zkušeností ubytování v rodinách.

Jedním z největších zážitků bylo muzeum Harryho Pottera, kde měli studenti možnost prohlédnout si filmové ateliéry a seznámit se s fantastickým světem Harryho na vlastní kůži. Nemohli jsme samozřejmě vynechat návštěvu zámku Windsor, jenž je nejstarší obývaná královská rezidence. Úžasný týden jsme zakončili prohlídkou pamětihodností Londýna a nakupováním na Oxford Street.

Iveta Motyčková

Anglie 2014

související: Anglie 2013 | Anglie 2012 | Gymnazisté v Kentu

 

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.