Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Robosoutěž 2014 – Praha, ČVUT

V pátek 28. 11. 2014 se Václav Ruml (4. F), Martin Taibr (8. A) a Martin Schejbal (3. F) zúčastnili Robosoutěže, jedné z nejprestižnějších robotických soutěží v ČR. Soutěž pořádá ČVUT Praha a je určena pro tříčlenné středoškolské týmy z České republiky. Úkolem každého týmu je sestavit robota ze stavebnice LEGO® MINDSTORMS® tak, aby splnil zadanou soutěžní úlohu a to co možná nejlépe.
Letošní pravidla byla nastavena na průjezd bludiště. Úkolem robota je projet v každé soutěžní jízdě co největší část bludiště v daném časovém intervalu. První průjezd robota každým čtvercem osazeným elektronickým modulem, na něž je bludiště rozděleno, je registrován a robotu je připočten bod. Cílem je nasbírat co největší počet bodů. Jedná se o klasickou úlohu prohledávání bludiště do hloubky.

video: http://youtu.be/gQe9jEpTcsk

Pátečního kola se zúčastnilo 24 týmů. Náš tým nejprve postoupil mezi 16 nejlepších, vyhrál v osmifinále a postoupili mezi 8 nejúspěšnějších!
Nakonec ve velmi vyrovnaném boji získal třetí nejvyšší počet bodů, což kvůli vyřazovacímu systému stačilo na úžasné páté místo.
Soutěžícím blahopřejeme – skvělá práce a výborná reprezentace školy!

Pavel Kycl

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.