MENU více

Krajské finále Olympiády mládeže v plavání SŠ: 1. místo

Publikováno: 9. 12. 2014

Swimming Plavani logo This work has been released into the public domain by its author, Thadius856. This applies worldwide. In some countries this may not be legally possible; if so: Thadius856 grants anyone the right to use this work for any purpose, without any conditions, unless such conditions are required by law. http://en.wikipedia.org/wiki/File:Swimming_pictogram.svg

V úterý 9. 12. 2014 proběhlo v Chrudimi krajské finále soutěže středních škol v plavání. V tomto závodě nás reprezentovalo družstvo dívek i chlapců. Naše očekávání byla velká, neboť okresní kolo naši plavci jasně vyhráli.

Soutěž v kategorii dívek se  vyvíjela velmi dobře, neboť od počátku podávala naše děvčata velmi dobré výkony a zvítězila ve všech individuálních disciplínách a také v obou štafetách. Výsledek byl jasný – 1. místo.

Mnohem dramatičtější a vyrovnanější byla soutěž chlapců. Na vítězství pomýšleli nejen naši borci, ale také velmi dobře připravené družstvo z Vysokého Mýta a silní „vojáci“ z České Třebové. Po štafetě 4 x 50 metrů polohově a po individuálních disciplínách bylo pořadí na medailových místech vyrovnané. Naši chlapci ale zabojovali v závěrečné štafetě na 6 x 50 metrů volným způsobem a stylem start – cíl zvítězili.

Odvezli jsme si tedy další první místo v kraji a současně i postup obou družstev na celostátní finále, které proběhne v lednu v Jindřichově Hradci. Děkujeme všem žákům za reprezentaci školy a gratulujeme ke skvělému výsledku.

• družstvo dívek : Avramová, Janatová, Pindorová, Rošková, Stodolová a Štěrbová
  • družstvo chlapců : Bíl J., Hartl, Jurica, Plachý, Svoboda, Vyskočil