Maturitní zkoušky více
MENU více

Skvělé výsledky v soutěži RoboRAVE

Publikováno: 23. 3. 2015

V pardubickém Ideonu proběhl další ročník robotické soutěže RoboRAVE – oblíbené hledání hořících svíček a rychlé zhášení – vše pomocí autonomního robota. Konstrukce velmi rozdílné, ale stále úspěšnější. Každým rokem se úroveň zvyšuje, letos přijelo do Pardubic už 17 týmů a do hlavní páteční soutěže postoupilo 11 vozítek.

Naši školu reprezentovaly čtyři týmy: Firefighter Mk.III (Martin Jaroš a Matěj Tobiáš), ETRYCHNOV (Vojtěch Rychnovský, Vojtěch Novotný, Jiří Etrych), Ing. FUK CSc. (Kamil Mudruňka a Jakub Dlouhý), God of Bobec (Jiří Landsman a Ondřej Dostál).

Ve čtvrtečních jízdách soutěžící sbírali body za počet zhasnutých svíček během tříminutových kol (hodnotí se nejlepší 3 jízdy). A bylo jasné, že o finále svedou tuhý boj 4 roboti, z toho dva z naší školy (kapitáni M. Jaroš a V. Rychnovský).

V pátek probíhaly dramatické boje, na 5.- 8. místě dojel Ing. FUK CSc. Do semifinále postoupily Firefighter Mk.III a ETRYCHNOV proti týmům z Náchoda a Vysokého Mýta. Po dramatické a velmi vyrovnané jízdě bylo určeno finále: Firefighter Mk.III a PFF 15 (Vysoké Mýto). Ve finále skvěle zajeli naši studenti a po zásluze si odvážejí cenné vítězství.

Všem soutěžícím blahopřejeme a oběma finalistům přejeme úspěšnou reprezentaci ČR ve finále soutěže v Albuquerque na začátku května.

Pavel Kycl

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.