Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Skvělé výsledky v soutěži RoboRAVE

V pardubickém Ideonu proběhl další ročník robotické soutěže RoboRAVE – oblíbené hledání hořících svíček a rychlé zhášení – vše pomocí autonomního robota. Konstrukce velmi rozdílné, ale stále úspěšnější. Každým rokem se úroveň zvyšuje, letos přijelo do Pardubic už 17 týmů a do hlavní páteční soutěže postoupilo 11 vozítek.

Naši školu reprezentovaly čtyři týmy: Firefighter Mk.III (Martin Jaroš a Matěj Tobiáš), ETRYCHNOV (Vojtěch Rychnovský, Vojtěch Novotný, Jiří Etrych), Ing. FUK CSc. (Kamil Mudruňka a Jakub Dlouhý), God of Bobec (Jiří Landsman a Ondřej Dostál).

Ve čtvrtečních jízdách soutěžící sbírali body za počet zhasnutých svíček během tříminutových kol (hodnotí se nejlepší 3 jízdy). A bylo jasné, že o finále svedou tuhý boj 4 roboti, z toho dva z naší školy (kapitáni M. Jaroš a V. Rychnovský).

V pátek probíhaly dramatické boje, na 5.- 8. místě dojel Ing. FUK CSc. Do semifinále postoupily Firefighter Mk.III a ETRYCHNOV proti týmům z Náchoda a Vysokého Mýta. Po dramatické a velmi vyrovnané jízdě bylo určeno finále: Firefighter Mk.III a PFF 15 (Vysoké Mýto). Ve finále skvěle zajeli naši studenti a po zásluze si odvážejí cenné vítězství.

Všem soutěžícím blahopřejeme a oběma finalistům přejeme úspěšnou reprezentaci ČR ve finále soutěže v Albuquerque na začátku května.

Pavel Kycl

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.