Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Hadi, kam se podíváš

To, že hadi opravdu na svatého Jiří vylézají, se mohli přesvědčit ti, kteří se 24. 4. 2015 ocitli na nádvoří pardubického zámku.
I několik výtvarných skupin našeho gymnázia se vydalo na akci, kterou pořádala Východočeská galerie v Pardubicích v rámci oslav patnáctiletého trvání Pardubického kraje.

foto: Olina Vacková

Po uvítání představiteli Pardubického kraje, paní ředitelkou VČG Řehákovou a naším panem ředitelem následoval program, který začínal tanečním vystoupením žáků gymnázia. Hudba navodila v prostorech galerie příjemnou atmosféru a během chvilky už tančili všichni. Návštěvníky z útrob galerie na nádvoří vyprovázela hra na klavír našich studentek.

A venku samí hadi! Ti, co vylézali z kašny, ba i hadi živí! Ty zajistili pracovníci muzea a nejenže o nich poskytovali zajímavé informace, hady nechali i kolovat.  Instalací „velehadů“ z montážní pěny jsme byli velmi potěšeni –  téměř měsíc a půl se totiž „líhli pod našima  rukama“ v hodinách estetické výchovy. Nakonec za zvuku hudby se celé nádvoří spojilo a vytvořilo vlastního živého hada, který kličkoval kolem těch pěnových. Ještě jsme hrdě zapózovali před fotoaparáty a kulturně obohaceni jsme se vydali na cestu zpět do školy.

Anna Urbánková, 1. H

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.