Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Putování za minerály

Žáci třídy 4.A a žáci ZŠ Spořilov se v úterý 12. května 2015 vydali na mineralogicko – geologickou exkurzi „ Putování za minerály“  po Železných horách. Cestovali jsme „ časem“ od starohor  až po druhohory.  Z Litošic, od obrovského slepence,  přes geologické expozice na Lichnici, ve Vápenném Podole, v Nasavrkách až do Rabštejnské Lhoty, ke břehu druhohorního moře.

Cestou jsme se dozvěděli, co znamená  v mineralogii  „květák“, několik těchto vzácných exemplářů fosfátů jsme i našli, prohlédli si opuštěné haldy po těžbě železné rudy blízko Litošic a  do  školní mineralogické sbírky jsme odtud přivezli ukázky pyritu. Geologická kladívka jsme použili i v žulovém lomě ve Ctětíně, kde jsme viděli celý proces těžby až po výrobu žulových kostek a na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, jak „ snadné“ je žulovou kostku vyrobit.  V horní části lomu  ve zvětralé žule  se  několika studentům podařilo nalézt drobné  valounky rutilu, titanové rudy.

Děkujeme  panu Mgr. Janu Douckovi za poutavý výklad a studentům za obohacení školní sbírky.

zdroj: http://1drv.ms/1A4iowG

Tato exkurze probíhala v rámci Projektu registrační číslo CZ.1.07/1.1.00/44.0012 „Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Pardubickém kraji“ financovaného z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Mgr. Hana Hyhlíková, Mgr. Radka Vašíčková

Projekt registrační číslo CZ.1.07/1.1.00/44.0012 „Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Pardubickém kraji“ financovaného z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.