Maturitní zkoušky více
MENU více

SOČ – přišli, obhájili, zvítězili

Publikováno: 14. 5. 2015

Ve středu 13. 5. 2015 se na Gymnáziu Josefa Ressela v Chrudimi konalo krajské kolo Středoškolské odborné činnosti. Z naší školy se zúčastnilo 5 prací ve 4 oborech a obhajoba SOČ byla velmi úspěšná. 4 studenti ve své kategorii vyhráli a postupují do celostátního kola, 2 studenti obsadili velmi pěkné 3. místo.

Kateřina Stodolová ze 2. F obsadila 1. místo v oboru fyzika s prací Dozimetrická aplikace polovodičového detektoru Medepix, ve stejném oboru 3. místo získal Martin Kaplan z 8. B s prací  Radiační pozadí měřené pixelovým detektorem v atmosféře a nad atmosférou. V oboru chemie obhájili 1. místo Petra Kmoníčková z 5. A s Jiřím Etrychem ze 7. B s prací Chalkogenidová skla a vrstvy Ga5Sb10Ge20S65:0,1Ho0,1Er s intenzivní luminiscencí v IČ oblasti. V nezvyklém (pro studenty gymnázia) oboru strojírenství, hutnictví, doprava a průmyslový design získal 1. místo Michal Kalousek ze 4. F za práci Zvýšení rychlosti nákladní kolejové dopravy. Naše škola měla i zástupce v oboru humanitním – teorie kultury, umění a umělecké tvorby – Zdeněk Cach ze 2. H, který získal 3. místo za práci Nemateriální kulturní dědictví UNESCO v pardubickém regionu – masopust.

Gratulujeme našim studentům, děkujeme za skvělou reprezentaci školy a do dalšího kola přejeme mnoho úspěchů.

Soňa Křišťanová

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.