Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Týden se současnou biologií

Již druhým rokem jsme se my, žáci 4. H (Tomáš Kašpar, Pavlína Hůlková a Tomáš Boleslav), zúčastnili v prvním zářijovém týdnu programu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích nazvaném Týden se současnou biologií. Hned první den jsme byli uvedeni do programu, který si pro nás profesoři univerzity připravili.

První přednáška nesla název Evoluce sexu, přednášejícím byl významný český evoluční biolog Jan Zrzavý, a jak již název napovídá, tato přednáška byla velice zajímavá. V podobném duchu se nesl celý týden. Samozřejmě jsme vyrazili i do terénu, abychom si vyzkoušeli práci algologa či pedologa.

Dále jsme si vyzkoušeli moderní metody výzkumu i práci v laboratořích při získávání DNA metodou PCR (polymerase chain reaction) a následném určování pohlaví.  Dále jsme si vyzkoušeli práci fylogenetika při vytváření evolučních stromů nebo jsme se seznámili s novými objevy vědců z Akademie věd ČR, která je s Českými Budějovicemi vědecky propojená. Dozvěděli jsme se, proč je imunitní systém sobecký nebo co se může stát za biliontinu sekundy.

Avšak nikdo nemůže studovat bez přestávky, a tak jsme spolu s profesory vyrazili do klubu na PubQuiz. No a týden utekl jako voda a poslední den byl před námi. V sobotu byl plánován výlet do Zoo Praha, kde nás provázeli samotní ošetřovatelé, leckdy bývalí studenti univerzity. A tak skončily prodloužené prázdniny. S sebou jsme si odvezli kromě triček také mnoho nových zážitků a poznatků o náplni práce biologa.

Tomáš Kašpar, Pavlína Hůlková a Tomáš Boleslav 4.H

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.