Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Akce Foxconn školám

Ve dnech 26. – 27. 11. 2015 se v areálu firmy v Černé za Bory konala akce Foxconn školám. Vedle dalších středních škol našeho kraje, zástupců Univerzity Pardubice, Univerzity Hradec Králové a ČVUT Praha jsme měli možnost představit i naše gymnázium. Prezentovali jsme kroužky robotiky a nejnovější měřicí systém Vernier využívaný ve výuce přírodovědných předmětů.

Kromě toho si naši žáci čtvrtého ročníku osmiletého studia a budoucí studenti fyzikálního semináře prohlédli expozici v roli návštěvníků. Měli možnost vyzkoušet si funkci termokamery, prohlédnout 3D tiskárnu, zkusili si ovládat drony – skutečné i pomocí simulace a spoustu dalších technických zařízení a přístrojů. V rámci akce se také podívali do strojírenského provozu firmy Foxconn.

Na závěr se zúčastnili slosování o hodnotné ceny, které probíhalo na základě vyhodnocení kvízu o společnosti Foxconn a bylo příjemným doplněním celé velice zdařilé akce.

Jana Herudková

http://www.foxconn.cz/news/139/66/Akce-Foxconn-skolam-nadchla-pres-550-ucastniku/

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.