Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Vánoční koncerty pěveckého sboru

Ve středu 16. prosince 2015 se uskutečnil první vánoční koncert Pěveckého sboru Gymnázia Dašická, Pardubice. Vystoupení proběhlo v dopoledních hodinách v Denním stacionáři Slunečnice v Pardubicích na Dukle. Atmosféra byla velmi příjemná a přátelská. Diváci odměnili sbor hlasitým potleskem. Největším oceněním však byly jejich spokojené výrazy a úsměvy v tvářích.

Během loučení jsme si se všemi přítomnými posluchači navzájem popřáli krásné Vánoce a jen to dobré do celého nového roku. Na rozloučenou jsme dokonce dostali sladkou odměnu.

pevecky_sbor__stacionar

Hned druhý den, tedy ve čtvrtek 17. prosince 2015, se od 17 hodin konal další vánoční koncert našeho sboru, tentokrát v kostele Panny Marie Sedmibolestné, více známém jako Kostelíček. Žáci si nejprve vyzkoušeli akustiku prostor a následně se Kostelíček otevřel divákům. Ti první dorazili více než půl hodiny před samotným začátkem koncertu. Přesně v 17 hodin nastoupil sbor a zazněl zvuk trianglu, který ohlašoval začátek koncertu.

Pevecky_sbor_Vanoce_U_Kostelicka

Po několika úvodních slovech bylo naší milou povinností přivítat i paní Martu Burianovou, absolventku gymnázia z roku 1949, jež navštěvovala tehdejší pěvecký sbor, který fungoval od roku 1946. Zpěv vánočních písní byl proložen recitací Andrey Saisové a Petry Kmoníčkové (obě 6. A). Před poslední skladbou paní učitelka Mgr. Hrdinková poděkovala sboru a předala každému malý dárek. Pak už následovalo rozloučení. Ale úplným závěrem a pomyslnou třešničkou na dortu byla poslední skladba Narodil se Kristus Pán, kterou zpíval nejen sbor, ale připojili se i mnozí posluchači. Zvuk trianglu poté koncert ukončil.

Těm, kteří se nemohli na koncert z jakýchkoliv důvodů dostavit, přeji alespoň touto cestou za sebe i za celý sbor pohodové prožití vánočních svátků a šťastný vstup do nového roku 2016.

Michaela Kocková, 7. A

čtvrtek 17. prosince 2015 v 17:00 Kostel Panny Marie Sedmibolestné (U Kostelíčka, Pardubice)

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.