Maturitní zkoušky více
MENU více

Nejlepší francouzštinářky v kraji jsou z naší školy

Publikováno: 20. 3. 2016

Dne 16. března 2016 proběhlo na naší škole krajské kolo Soutěže ve francouzském jazyce, ve kterém zazářily žákyně naší školy, které se umístily na předních příčkách soutěže.

V kategorii A1 zvítězila Zuzana Veselková a těsně za ní se umístila Aneta Roubová. V kategorii B1 se na stupně vítězů prodrala Kateřina Jozífová, která obsadila bronzovou příčku. V nejnáročnější kategorii B2 zvítězila Natali Topolská a na druhé místo se probojovala Naďa Kovářová.

Vítězky postupují do ústředního kola v Praze. Vítězství ve dvou kategoriích ze tří prokazuje, že francouzský jazyk je na Gymnáziu Dašická stále na vynikající úrovni.

VŠEM GRATULUJEME!!!

Děkujeme za skvělou reprezentaci školy v soutěži a budeme držet palce 9. května 2016 na celostátním finále na Francouzském Institutu v Praze.

Soutěž je pořádána ve spolupráci CCV Pardubice, Talentcentra NIDM a Sdružení učitelů francouzštiny. Úkolem soutěžících bylo pohovořit o náhodně vybraném obrázku a vyjádřit se k vylosovanému tématu. Soutěže se již tradičně účastnili nejlepší žáci (vítězové školních kol) z gymnázií, středních odborných škol či obchodních akademií.

Přemysl Machatý

 

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.