Maturitní zkoušky více
MENU více

Francouzský den v Chrudimi

Publikováno: 29. 3. 2016

Seminář Konverzace ve francouzském jazyce se v rámci maturitní přípravy vydal do Chrudimi na „francouzský den“. V čem spočíval? Žáci celý den mluvili francouzsky. Ve vlaku je čekala báječná francouzská snídaně Tarte tatin, kterou osobně připravila Bára (skvěle). Hned po ní přišly na řadu klasické dopravní komplikace, které bylo třeba vyřešit (zmeškaný vlak, ztracené zavazadlo, nepříjemný spolucestující, nevolnost ve vlaku).

Na nádraží proběhla debata o možnostech vyžití ve městě – každý musel obhajovat svůj zájem. Cestou do muzea přišel na řadu překlad a opakování slovní zásoby. Při prohlídce expozice plakátů Alfonse Muchy došlo na popis a porovnávání obrazů a na hodnocení uměleckého díla.

Po zhlédnutí výstavy se žáci odebrali na malou scénu Divadla Karla Pippicha, kde zhlédli představení ve francouzském jazyce En voiture, Simonekteré se žáky Gymnázia Josefa Ressela nastudoval v naší škole dobře známý francouzský režisér Eric Cénat.

Představení se konalo pod záštitou krajů Padubický a Centre. Díky úspěšné spolupráci těchto krajů i naše škola v minulosti nastudovala úspěšná představení Antigone, Je suis le dernier homme a La RouteO této spolupráci existuje dokument 7 ans de coopération.

Po představení na žáky čekaly ještě dvě komunikační hry a na nádraží a ve vlaku na zpáteční cestě improvizovaný monolog na náhodně vybrané téma a řízený dialog na téma mon avenir.

V rámci jednoho výjezdu tak probíhal intenzivní nácvik jednotlivých částí ústního projevu státní maturity spojený s opakováním maturitních otázek trasport, voyage, art francais a la vie quotidienne.

Přemysl Machatý

Kategorie:

Ze života školy
více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.