Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Francouzský den v Chrudimi

Seminář Konverzace ve francouzském jazyce se v rámci maturitní přípravy vydal do Chrudimi na “francouzský den”. V čem spočíval? Žáci celý den mluvili francouzsky. Ve vlaku je čekala báječná francouzská snídaně Tarte tatin, kterou osobně připravila Bára (skvěle). Hned po ní přišly na řadu klasické dopravní komplikace, které bylo třeba vyřešit (zmeškaný vlak, ztracené zavazadlo, nepříjemný spolucestující, nevolnost ve vlaku).

Na nádraží proběhla debata o možnostech vyžití ve městě – každý musel obhajovat svůj zájem. Cestou do muzea přišel na řadu překlad a opakování slovní zásoby. Při prohlídce expozice plakátů Alfonse Muchy došlo na popis a porovnávání obrazů a na hodnocení uměleckého díla.

Po zhlédnutí výstavy se žáci odebrali na malou scénu Divadla Karla Pippicha, kde zhlédli představení ve francouzském jazyce En voiture, Simonekteré se žáky Gymnázia Josefa Ressela nastudoval v naší škole dobře známý francouzský režisér Eric Cénat.

Představení se konalo pod záštitou krajů Padubický a Centre. Díky úspěšné spolupráci těchto krajů i naše škola v minulosti nastudovala úspěšná představení Antigone, Je suis le dernier homme a La RouteO této spolupráci existuje dokument 7 ans de coopération.

Po představení na žáky čekaly ještě dvě komunikační hry a na nádraží a ve vlaku na zpáteční cestě improvizovaný monolog na náhodně vybrané téma a řízený dialog na téma mon avenir.

V rámci jednoho výjezdu tak probíhal intenzivní nácvik jednotlivých částí ústního projevu státní maturity spojený s opakováním maturitních otázek trasport, voyage, art francais a la vie quotidienne.

Přemysl Machatý

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.