Harmonogram školního roku více
MENU více

Matematická olympiáda den šestý: Zazvonil zvonec a olympiády je konec

Publikováno: 8. 4. 2016

Konečně pořádné programování. Soutěžící tentokrát již u počítačů dostali 3 úlohy po 10 bodech. Je to změna vůči předchozím letům, kdy se řešily 2 úlohy po 15 bodech. Úkolem je nejen najít vhodný algoritmus řešící daný problém, ale hodnotí se i efektivita. To vše se ověřuje na 10 sadách připravených dat různé složitosti. Kolik sad řešiteli program zpracuje za určený čas, tolik bodů získá. Budoucí vítěz měl naprogramováno za 1 hodinu a 30 minut. A věděl, že z této části získal 30 bodů. Ostatní ještě 3 hodiny pracovali.

foto: Josef Rak

Po obědě se všichni vrátili k počítači, kde si mohli ještě ověřit funkčnost a efektivitu svých programů. A pak se už jen čekalo. Kdo vyhrál? Kolik mám bodů?

foto: Milan Volejník

V 15 hodin začal ten očekávaný okamžik. V přednáškovém sále H2 bylo vyhlášení úspěšných účastníků a vítězů. Vzhledem ke shodnosti bodů (viz výsledková listina) bylo jen 5 vítězů. Hlavní cenu předal prof. Ing. Simeon Karamazov, Dr., děkan FEI UPa, další ceny byly od JUDr. Martina Netolického, Ph.D., hejtmana Pardubického kraje a Ing. Martina Charváta, primátora Pardubic. Jako v kategorii A získalo 6 nejlepších licenci na MAPLE a všichni úspěšní řešitelé poukázky. Pak už nastal čas loučení.

Doufám, že se všem účastníkům celého ústředního kola Matematické olympiády v Pardubicích líbilo a že se s mnohými setkám znovu na dalším ročníku této soutěže v Liberci.

Soňa Křišťanová

související:
Výsledková listina ústředního kola 65. ročníku MO kategorie P 6. – 8. dubna 2016 v Pardubicích
Pardubice: Nejúspěšnějším řešitelem matematické olympiády je Filip z Prahy

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.