Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Primy ve Vídni

V pátek 15. dubna 2016 se třídy 1. A a 1. B autobusem vydaly na exkurzi do Vídně. Cesta trvala asi 5 hodin, ale rychle utekla. Nejprve jsme navštívili zámek Schönbrunn, letní rezidenci Habsburků. Dozvěděli jsme se spoustu informací z jeho historie a nakoupili si suvenýry. Dále jsme si během krátké zastávky prohlédli velice zajímavý Hundertwasserhaus. Poté nám paní učitelka Höbeltová předala informace o palácovém komplexu Hofburg, zimní rezidenci Habsburků, a provedla nás jím. Po návštěvě chrámu sv. Štěpána jsme se vydali do přírodovědného muzea. Zde asi každého nejvíce zaujal pohyblivý model dinosaura.

Na závěr exkurze jsme zavítali do zábavního parku Práter, kde jsme se svezli na historickém obřím kolem Riesenrad, nejslavnější vídeňské atrakci. Pohledem na Vídeň z výšky 65 m jsme se s ní vlastně rozloučili, protože hned poté jsme nasedli do autobusu a vrátili se do České republiky.

Exkurzi nám bude připomínat spousta fotografií, ale i cestovní deník, který si každý z nás pečlivě vedl. Celý zájezd jsme si moc užili a určitě bychom si podobný znovu zopakovali Za zorganizování chceme moc poděkovat paní učitelce Vackové, panu učiteli Štěpánkovi a paní učitelce Höbeltové.

P. Oplatková a A. Metelková, 1. B

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.