Harmonogram školního roku více
MENU více

Primy ve Vídni

Publikováno: 4. 5. 2016

V pátek 15. dubna 2016 se třídy 1. A a 1. B autobusem vydaly na exkurzi do Vídně. Cesta trvala asi 5 hodin, ale rychle utekla. Nejprve jsme navštívili zámek Schönbrunn, letní rezidenci Habsburků. Dozvěděli jsme se spoustu informací z jeho historie a nakoupili si suvenýry. Dále jsme si během krátké zastávky prohlédli velice zajímavý Hundertwasserhaus. Poté nám paní učitelka Höbeltová předala informace o palácovém komplexu Hofburg, zimní rezidenci Habsburků, a provedla nás jím. Po návštěvě chrámu sv. Štěpána jsme se vydali do přírodovědného muzea. Zde asi každého nejvíce zaujal pohyblivý model dinosaura.

Na závěr exkurze jsme zavítali do zábavního parku Práter, kde jsme se svezli na historickém obřím kolem Riesenrad, nejslavnější vídeňské atrakci. Pohledem na Vídeň z výšky 65 m jsme se s ní vlastně rozloučili, protože hned poté jsme nasedli do autobusu a vrátili se do České republiky.

Exkurzi nám bude připomínat spousta fotografií, ale i cestovní deník, který si každý z nás pečlivě vedl. Celý zájezd jsme si moc užili a určitě bychom si podobný znovu zopakovali Za zorganizování chceme moc poděkovat paní učitelce Vackové, panu učiteli Štěpánkovi a paní učitelce Höbeltové.

P. Oplatková a A. Metelková, 1. B

Kategorie:

Ze života školy
více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.