Maturitní zkoušky více
MENU více

Cena pro pedagogy udělovaná Učenou společností České republiky a Nadačním fondem Neuron na podporu vědy

Publikováno: 26. 5. 2016

Cena pro pedagogy je ocenění pro pedagogické pracovníky, kteří podporují zájem o vědu a výzkum na středních školách a vytvářejí podmínky pro individuální činnost svých studentů. Cenu za rok 2016 převzal RNDr. Vladimír Vícha z rukou předsedy Učené společnosti prof. Jiřího Bičáka v průběhu valného shromáždění Učené společnosti konaného 23. 5. 2016 v pražském Karolinu.

DSCN8574DiplomDSCN8592

Při čtení laudatia byla vzpomenuta péče o talentované studenty ve fyzice, z nichž 7 se zúčastnilo mezinárodní Fyzikální olympiády a každoročně několik postupuje do celostátního kola FO. V. Vícha vedl přes 20 prací středoškolské odborné činnosti, z nichž několik obsadilo první místa v celostátním kole v oboru fyzika.

Oceněný pracuje jako předseda krajské komise FO a jako hodnotitel v celostátní komisi SOČ. Vedl také řadu fyzikálních projektů na vyšším i nižším gymnáziu, které úspěšně reprezentovaly doma i v zahraničí v soutěži pořádané organizací AMAVET. Oceněný se 10 let věnuje měření kosmického záření v projektu CZELTA, který pro střední a vysoké školy organizuje ÚTEF ČVUT. Je také dlouhodobým organizátorem celostátních seminářů pro učitele fyziky středních škol – demonstrační experimenty, měření systémem ISES, dálkové kurzy ICT ve fyzice, měření pixelovým detektorem MX-10. V roce 2016 publikoval na ÚTEF ČVUT, kde od roku 2012 na částečný úvazek pracuje, skripta Výuka jaderné a částicové fyziky s pixelovým detektorem.

Na naší škole připravil řadu laboratorních prací a vyrobil velké množství fyzikálních pomůcek. Se svými kolegy ve škole realizoval fyzikální wikipedii demonstračních pokusů. Každoročně vystupuje se svými příspěvky na konferencích o fyzikálním vzdělávání, v roce 2015 byl uveden do Síně slávy Veletrhu nápadů učitelů fyziky.

Kolegovi Víchovi k udělení ceny gratulujeme a děkujeme mu za práci, kterou odvádí na naší škole.

                                                                                                                              Luděk Burian, ředitel školy

Kategorie:

Ze života školy
více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.