Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Projektový týden 1. B

Ve dnech 9. – 13. května 2016 měly primy projektový týden zaměřený na přírodu. Podívali  jsme se na ni z pohledu biologie, českého jazyka, anglického jazyka, estetické výchovy a zeměpisu.

Pondělí odstartovalo návštěvou ZOO Praha, kde jsme měli odborný výklad k vybraným druhům zvířat. Byli tu k vidění např. tučňáci, lachtani, tapíři aj. Mohli jsme se pozdravit i s gorilím mládětem, slůnětem, malým mravenečníkem, …

V úterý vystřídala exotickou faunu polabská flóra a fauna ve stálé expozici Východočeského muzea v Pardubicích.

Středa se nesla v duchu domácích mazlíčků v Ekocentru Paleta. O nich jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí a mohli si je pochovat. Nejvíce se nám asi líbila činčila, která má velice jemný a příjemný kožíšek.

Čtvrtek byl zasvěcen hře Fish Bank`s, LTD, tj. strategií ekologického hospodaření. Šlo o simulaci rybolovu poté, co jsme se rozdělili do skupin a stali se dědici a zároveň manažery rybářských společností. Podle grafů, které instruktor zaznamenával, jsme byli nejúspěšnější třídou.

Pátek uzavřel téma poznáváním rostlin v Bubeníkových sadech. Kdo si zapamatoval názvy alespoň patnácti květin a dřevin, mohl se nechat vyzkoušet. Ti úspěšní dostali jedničku.

Náš projektový týden na téma fauna a flóra se nám velice líbil a už se těšíme, co nám nabídne projektový týden příští rok. Kdybychom měli vybrat, co se nám nejvíce líbilo, pak bychom zvolili hru Fish Bank`s, LTD a zoo. Byl to opravu skvěle strávený čas s naší třídou 1. B.

A. Němcová, K. Hajník a M. Stodola, 1. B

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.