Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

1. B na výstavě Kurta Gebauera

Ve Východočeské galerii v Pardubicích je teď k vidění expozice Kurta Gebauera. Je to sochař, ale často i maluje, píše a fotí.

Naše třída, 1. B, výstavu Kurta Gebauera navštívila 17. června 2016. Po příchodu a odložení tašek jsme se s paní průvodkyní vydali vstříc sálu plnému krásných a zajímavých děl. Hned na začátku naší exkurze jsme si prohlédli sochu ženy, se kterou Kurtovi Gebauerovi pomohli ptáci, a to tak, že látku, kterou byl obalen trup, napustil kapalinou, která ptákům chutná, a ti kusy látky vyzobali. Poté jsme si mohli prohlédnout dílo s názvem Stromeček, byl to uschlý strom, na kterém byly blikající vánoční žárovičky.

Dále následovala místnost, ve které byla stěna s fotografiemi, kromě toho také texty, sochy převážně z přírodních materiálů (např. strom ležící na posteli, dřevěná socha ženy s dítětem na vozíčku s názvem Madona na cestách, aj.). Poté jsme si rozdali tužky a pracovní listy, na kterých jsme měli k jednotlivým dílům přiřadit názvy. Byla to obrovská zábava, protože téměř nikdo neměl vše dobře.

Po prohlédnutí místnosti jsme se přesunuli do prvního patra a tam si zkusili napodobit Gebauerovo dílo jménem Plavkyně. Všichni jsme se zděsili, že to bude moc těžké, ale naše obavy byly zbytečné. Vzali jsme si houbičku, potřeli jsme papír vodou, poté jsme barvou a suchou vyždímanou houbičkou začali „tisknout“ plavkyně.

Návštěva muzea se nám moc líbila a podle mne to byla jedna z nejlepších akcí za tento školní rok.

Michal Krpata, 1. B

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.