Maturitní zkoušky více
MENU více

Třída 7.B navštívila Českou televizi

Publikováno: 19. 9. 2016

Sice se škola pořádně ještě ani nerozběhla, už minulé pondělí jsme si museli něčím zpestřit! V pondělí 12. 9. 2016 se naše třída 7.B za doprovodu paní učitelek PhDr. Marie Matyášové a Mgr. Ivety Motyčkové rozhodla navštívit prostory České televize v Praze na Kavčích horách. Při této exkurzi jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací, a co víc – stali jsme se diváky při natáčení pořadu, který doprovázel dětství snad každého z nás – Kouzelné školky!

foto: Kristýna Benešová, 7.B

Náš výlet začal na pardubickém nádraží, kde jsme se sešli v 7:40. O chvíli později jsme seděli ve vlaku Regiojet, kterým jsme směřovali na pražské hlavní nádraží. Odtud jsme se svižným krokem přesunuli do metra, které nás dovezlo na stanici Pražského povstání. Odtud to bylo do budovy ČT kousek, a proto jsme se rozhodli, že si uděláme vskutku velmi krátký pěší výlet napříč Pankrácem, částí Prahy.

Po příchodu do ČT jsme se všichni museli prokázat občanským průkazem a v 10 hodin začala naše dlouho očekávaná exkurze. Nejprve jsme se na vystavených obrazech mohli podívat, jak se vyvíjela loga televize skrz historií a na fotky z jednotlivých pořadů vysílaných Českou televizí. Následně jsme se od pana průvodce dozvěděli základní informace o jednotlivých programech a zhlédli jsme film, který nás provedl všemi zákoutími budovy České televize.

Poté jsme se již šli na vlastní oči přesvědčit, jak to vlastně v zákulisí televize vypadá. Pan průvodce nás dovedl k modelu budovy ČT a popisoval nám, co se v jaké části nachází. Průběžně jsme se samozřejmě mohli dotazovat na všelijaké otázky, co nás k provozu televize napadly.

Dále jsme se dostali do několika studií, kde se natáčejí známé pořady, např. Sama doma, Pošta pro tebe, Hobby naší doby apod. Studia mě a jistě i mé spolužáky překvapila svou malou velikostí ve srovnání s tím, co vidíme na obrazovkách. Cestou jsme také viděli dílny, ve kterých se jednotlivé rekvizity a pomůcky na natáčení vyrábějí a opravují.

Dále nás pan průvodce zavedl do studia, kde právě probíhalo natáčení snad nejznámějšího pořadu našeho dětství – již zmíněné Kouzelné školky! Naše nadšení na sebe nenechalo dlouho čekat, ale museli jsme zachovat absolutní klid, a proto jsme se usadili na lavičky a tak trochu jsme se v čase vrátili do našich dětských let, kdy nám náš žlutý kamarád František z Fanfárova společně s Michalem Nesvadbou či Magdou Reifovou zpříjemňovali každé všední odpoledne. Poté jsme se ve studiu Kouzelné školy s Michalem a Františkem vyfotili a pomalu jsme směřovali do místnosti, kde naše exkurze začala. Zde jsme si ještě mohli vyzkoušet, jaké je to držet v ruce kameru, vyfotit se s rekvizitami z natáčení, či si udělat památeční fotku s Večerníčkem. Mnoho z nás si také vyzkoušelo moderování s pomocí čtecího zařízení, díky kterému mají každý večer moderátoři zpráv a dalších pořadů ulehčenou práci.

Dále už nám po více než dvou a půl hodinách trvání exkurze nezbývalo nic jiného, než se s panem průvodcem rozloučit a naší exkurzi ukončit. Za celou moji třídu 7. B ještě jednou touto cestou děkuji paním učitelkám PhDr. Marii Matyášové a Mgr. Ivetě Motyčkové za doprovod a uskutečnění exkurze. Poděkování si také zaslouží Kristýna Benešová, díky které máme mnoho hezkých fotek.

Jan Pokorný, 7.B
Kategorie:

Ze života školy
více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.