Maturitní zkoušky více
MENU více

MISE 2016: 2. místo i nezapomenutelný zážitek

Publikováno: 6. 10. 2016

V úterý 4. 10 2016 vyrazilo šest odvážných žáků naší školy na akci s názvem MISE 2016. Úvodní den (úterý) proběhl v prostorách chrudimského letiště.

Pod vedením členů elitního 43. výsadkového praporu nacvičovali všichni účastníci slaňování, překážkovou dráhu, střelbu z vojenských vzduchovek, ovládání raftů i orientaci v terénu. Všechny tyto činnosti byly nutné k úspěšnému absolvování závodu hlídek, který byl naplánován na následující den.

Počasí bohužel příliš nepřálo, bylo chladno, foukal studený vítr, ale naštěstí krátce po obědě přestalo pršet. Strava i ubytování bylo vojenské – guláš do ešusu, přespání ve spacáku ve vojenském stanu.

Program soutěžního dne začal vojenským budíčkem v 5. 00 hodin, následoval rychlý přesun s veškerými zavazadly na neznámé místo. Družstva byla vysazena v různých lokalitách v neznámém terénu okolí přehrady Seč. K dispozici měla pouze mapu, krabičku BDP (bojová dávka potravin) a instruktora, který měl za úkol zasáhnout pouze v případě nejvyšší nouze.

Cílem soutěžících bylo absolvovat úspěšně co největší počet aktivit zakreslených v mapě a dostat se do 11:30 hodin pod přehradní hráz. Jedním z úkolů bylo například slanění přehradní hráze, přejezd přes řeku Chrudimku a následný rychlý přesun zpět na hráz.

Chladné počasí (kolem 3 stupňů nad nulou), občasný déšť a ranní tma byly náročné, ale všechny útrapy a nepohodlí zvládli naši reprezentanti bez problémů.

Po poledni byly výsledky spočítány a všichni netrpělivě čekali na slavnostní vyhlášení. Soutěže se účastnilo celkem 19 družstev ze základních a středních škol z celé republiky včetně 2 družstev vojenských škol. Naši školu reprezentovali: Natálie Češková (8. B), Veronika Rošková (3. F), Prokop Netušil a Jakub Dvořák (7. A), Filip Šimík a Lukáš Licek (8. B). Všichni naši zástupci podali úžasný výkon a obsadili skvělé 2. místo za žáky vojenské školy. Děkuji všem žákům za skvělou reprezentaci školy a gratuluji ke skvělému výsledku.

Fotografie na FB stránkách akce.

Zuzana Burianová

a ještě komentář od žáků…

Nevěděli jsme dopředu do čeho jdeme, ale popis soutěže zněl velmi zajímavě a dobrodružně, a tak jsme se přihlásili. První den na základně nebyl tolik náročný, ale uvědomili jsme si, že spolupráce týmu je pro úspěch nezbytná. Druhý den byly podmínky opravdu „bojové“ . Dokonce začalo sněžit! Úkoly jsme plnili s občasnými potížemi i s časovými prodlevami, o to více nás pak všechny překvapil výsledek – 2. místo. Byla to skvělá zkušenost a odnesli jsme si i několik nezapomenutelných zážitků, včetně slaňování sečské přehrady.

Natálie Češková

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.