Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Roman Švéda a Antonín Pospíšil v Lucerně

V úterý 1. listopadu 2016 bylo pražské Kino Lucerna místem, kde humanitární organizace Člověk v tísni a její součást Jeden svět na školách představili veřejnosti své dlouhodobé projekty zaměřené na poznávání naší totalitní minulosti prostřednictvím filmů a příběhů konkrétních lidí perzekuovaných komunistickým režimem.

Za účasti předsedy vlády ČR Bohuslava Sobotky, ministra kultury Daniela Hermana, europoslance Luďka Niedermayera, paní Magdy Vášáryové a dalších osobností byly předány Ceny Příběhů bezpráví, byl zahájen Měsíc filmu na školách – v letošním ročníku věnovaný tématu emigrace, a byl představen příběh paní RNDr. Věry Čáslavské, který s velkým zaujetím prezentovali jeho autoři, studenti 3. F, Antonín Pospíšil a Roman Švéda. Jejich vystoupení sklidilo velký potlesk a uznání pana premiéra. Dějepis může přinášet studentům i učitelům velmi zajímavé zkušenosti.

Alena Vomlelová

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.