Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Projektový týden 3.A

Letošní projektový týden na téma fyzika jsme zahájili stavbou mostu dle zadání: alespoň 80 cm délka a 15 cm šířka. Jako stavební materiál nám sloužily špejle, nit, izolepa, papír a kancelářské sponky. Brzy všichni, šikovní i nešikovní, propadli stavitelskému nadšení. Výsledky naší práce jsme podrobili zátěžové zkoušce. Ukázalo se, že některé mosty jsou nejen „atraktivní“, ale i pevné. Také jsme se seznámili s využitím programu Excel.

Středu jsme strávili pod Vinicí. Zde jsme měřili např. teplotu vody, rychlost proudu a hloubku Chrudimky. Také jsme běhali po rovině i do kopce, dokonce se zátěží naplněných PET lahví. Zajímala nás rychlost a výkon. Naměřené hodnoty jsme ve škole zpracovali do laboratorního protokolu.

Koncem týdne jsme se konečně dočkali výletu do VIDA! science centra v Brně. Čekalo nás mnoho interaktivních exponátů včetně stručných výkladů fyzikálních principů. Kdo chtěl, mohl se zúčastnit zábavně vědeckých programů Ledoleto o tekutém dusíku nebo Hrátky s magnetismem.

Projektový týden jsme si velmi užili. Děkujeme za nabitý, zajímavý a současně zábavný program.

Jindra Machota, 3.A

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.