Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Za uměním do Veletržního paláce

Ve středu 24. 5. 2017 navštívily třídy 6. A a 6. B. Národní galerii ve Veletržním paláci v Praze. Téměř hned po otevření galerie v 10 hodin se nás ujala sympatická průvodkyně, jež se ihned stala naším kormidelníkem na plavbě historií umění kubismu, expresionismu, neoklasicismu a abstraktní malby v 1. polovině 20. století. V průběhu programu jsme se dozvěděli mnoho o vztazích mezi uměním výtvarným a hudebním a nabyli nových schopností v oblastech charakteristiky a interpretace výše zmíněných výtvarných proudů. Nezapomenutelným zážitkem bylo taktéž malování poslepu podle tónů skladeb světoznámých autorů.

foto: Olga Vacková

Po skončení programu jsme měli možnost libovolně prozkoumávat prostory Veletržního paláce a obdivovat špičková díla z repertoáru Národní galerie. Z výletu jsme si odnesli mnoho pozitivních a obohacujících zážitků, které budou mnozí z nás jednou povídat třeba i svým vnoučatům. A také jsme – samozřejmě – opustili Veletržní palác o něco kulturně i historicky vzdělanější a s obnoveným respektem k umělcům nejen českým, ale i světovým.

Jakub Svoboda,  6. A

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.