Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Magdaléna Šrutová ze 4.B mistryní světa

Ve střelbě na modely zvířat jsou Pardubáci přeborníci. Mají mistryni

Florencie/Pardubice – Pardubičtí lukostřelci z klubu Kentaur slavili úspěchy na Mistrovství světa IFAA ve 3D lukostřelbě. Jedná se o spojení lukostřelby a pohybu v terénu, soutěžící střílí na modely zvířat v životní velikosti zasazené do přírody. „Českou republiku reprezentovalo v italské Florencii celkem 40 lukostřelců soutěžících v patnácti kategoriích.

Češi soupeřili v konkurenci bezmála 1 700 lukostřelců z celého světa,“ uvedla Adéla Šrutová z klubu Kentaur. Pardubické lukostřelce na mistrovství zastupovali Magdaléna Šrutová, Pavel Šrut, David Kučera a Richard Kučera.

Po pěti soutěžících dnech v náročných podmínkách Češi získali celkem pět zlatých a dvě bronzové medaile. „Největším triumfem je však prvenství patnáctileté pardubické střelkyně Magdalény Šrutové, která se takto stala historicky první českou mistryní světa IFAA,“ uvedla Adéla Šrutová. Kentauři se již nyní připravují na nadcházející Mistrovství Evropy v Německu v roce 2018.

Magdaléna Šrutová opět slaví cenný kov

Loňská mistryně Evropy letos opět triumfovala a vybojovala zlatou medaili, tentokrát na Mistrovství světa IFAA ve 3D lukostřelbě v italské Florencii. Magdaléna Šrutová střílela v náročných podmínkách proti nejlepším střelkyním světa a ani jednu z nich před sebe v celkovém hodnocení nepustila ani na jeden den.

Pardubická střelkyně z klubu Kentaur si již ve svých patnácti letech vystřílela celou řadu hodnotných medailí a doufá, že tomu tak bude i nadále, ale dodává, že důležitější než všechny medaile a poháry je pro ni to, že ji lukostřelba baví a přináší jí spoustu zážitků a zkušeností.

Pardubický deník, 27. 6. 2017

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.