Maturitní zkoušky více
MENU více

Zájezd do Velké Británie

Publikováno: 21. 9. 2017

Ve dnech 9. až 16. září 2017 se studenti naší školy spolu s paní profesorkou Miletínovou a paní profesorkou Šimkovou zúčastnili zájezdu do Velké Británie, který se na naší škole pořádá tradičně každý rok. Po téměř čtyřiadvacetihodinové cestě jsme v neděli ráno dorazili do pobřežního města Portsmouth, kde jsme si prohlédli slavnou loď HMS Victory, na které padl admirál Nelson při bitvě u Trafalgaru, a místní doky. 

foto Jitka Miletínová

Ubytováni jsme byli v rodinách nejprve v městečku Plymouth a poté v londýnské čtvrti Croydon. Navštívili jsme mnoho zajímavých míst, za zmínění určitě stojí nejzápadnější cíp Anglie – Land’s End, hrad Warwick, prehistorický monument Stonehenge a rodiště Williama Shakespeara – Stratford nad Avonou. Čtvrtek byl v duchu knižní a filmové série Joanne Rowlingové- Harryho Pottera. Navštívili jsme město Oxford se slavnou univerzitou, jejíž prostory inspirovaly filmovou podobu Bradavic, a londýnské Warner Bros. Studio, kde byly k vidění prostory a rekvizity, které byly použity při natáčení. Poslední den před odjezdem domů nás čekala prohlídka Londýna.

Celý týden jsme si všichni užili, i když byl velmi vyčerpávající a počasí nám občas nepřálo. Dozvěděli jsme se spoustu věcí z historie Velké Británie, navštívili mnoho památek a procvičili si angličtinu s rodilými mluvčími.

Pavlína Svobodová 7. B

 

Kategorie:

Ze života školy
více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.