Maturitní zkoušky více
MENU více

Otevření studentské místnosti

Publikováno: 25. 10. 2017

Ve středu 25. října 2017 přesně ve 14:30 hod. byla v našem gymnáziu slavnostně otevřena studentská místnost.

O této akci přinesl reportáž Český rozhlas: Sedací polštáře a moderní design. Pardubičtí gymnazisté mají relaxační místnost

foto Milan Volejník

Proč jsme se do projektu pustili

Dašák je gymnázium již s více než stoletou tradicí, ale jakoukoli změnu či návrh je velice těžké prosadit, třeba právě myšlenka studentské místnosti byla s vedením řešena již před mnoha lety, bohužel neúspěšně. Přesto zastáváme názor, že škola by měla být po studenty nejen místem vzdělávání, ale také zábavou, proto jsme se rozhodli s tím něco udělat.

Příběh místnosti se začal v rodit v září roku 2016. Tehdejšímu vedení studentské rady se podařilo konečně na ředitelství vyjednat místnost, která by mohla sloužit pro účely studentům, dokonce byla vypracována první, relativně dost drahá verze projektu. Avšak chyběly finance, možná i trochu vůle a projekt se nepodařilo rozjet.

Na jaře 2017 k návrhu místnosti, trochu náhodou, přišli Daniel s Kristýnou, kteří zjistili, co bylo na původní verzi špatně a rozhodli se celý projekt vypracovat znovu. Problém byl opět s penězi, které škola nebyla schopna poskytnout. S novou, o polovinu levnější verzí se tedy obrátili na Spolek přátel gymnázia, kterému předsedá p. Brebera, a ten s touto variantou, překvapivě pro nás, souhlasil. Domluva tedy zněla, že Sdružení poskytne potřebné prostředky, ale studenti musí projekt zrealizovat celý naprosto sami. V této části jsem se je Kristýně a Danielovi také přidal, myšlenka studentské místnosti mě také nadchla.

Začali jsme tedy plánovat, co nakoupit a jak místnost vybavit. Během května a června jsme se několikrát týdně scházeli, abychom brousili europalety, z nichž vznikla obrovská sedačka pro téměř 20 lidí, vyráběli stoly, dekorace a další. Na jedné stěně vznikla také unikátní, trochu kontroverzní malba od dvou našich spolužáků. Během září jsme vybavili místnost relaxačními pytli, počítačem a projektorem a také sepsali provozní řád. A teď v říjnu nás čeká slavnostní otevření.

K celému projektu bylo vedení školy, učitelé a obzvláště provozní zaměstnanci, hodně skeptičtí. Nyní se však chodí dívat a také se těší, až se místnost otevře! Bude sloužit všem studentům školy, když například přijedou vlakem ráno dřív.  Předpokládáme, že nejvíce využívána bude ale o volných hodinách a odpoledne po škole. Též se plánuje, že bude v místnosti fungovat filmový klub a budou zde probíhat schůze školní rady. S vedením školy jsme také došli ke konsenzu, že by v místnosti mohly probíhat jazykové hodiny a konverzace, kdy je ve třídě maximálně 15 studentů a učitel a není potřeba sedět formálně v lavici.

Budeme tedy velice rádi, pokud se slavnostního otevření zúčastníte, a samozřejmě Vám ještě jakékoliv informace doplníme. A třeba další studenty na jiných školách motivujeme k tomu, že i když se mnohé zdá nemožné, tak když opravdu chtějí, tak se ve škole dá leccos zrealizovat!

Roman Švéda, 4.F

 

Kategorie:

Ze života školy
více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.