Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Spoluzakladatel Drop In na Dašáku

V pátek 24. 11. 2017 navštívil naši školu PhDr. Ivan Douda, hlavní psycholog a spoluzakladatel neziskové organizace Drop In, která pomáhá lidem se závislostí na nealkoholových drogách. 

Během své hodinové přednášky v zaplněné jídelně se věnoval problematice drogové prevence a dopadů jednotlivých drog na psychiku, fyzické zdraví a mezilidské vztahy. Přiblížil nám životní příběhy několika svých klientů – narkomanů a upozornil nás na riziko podceňování návykových látek, jako jsou THC a alkohol, který je společností silně podceňován. Varoval nás, že i když jsou některé drogy brané jako „lehké“, nikdy nevíme, jak zapůsobí zrovna na nás, a pokud máme citlivější orgány, mohou být následky tragické.

Pan Douda se také nezapomněl zmínit o tom, jak je v Česku užívání drog trestně postihováno, o dealerech či o tom, jak jsou pro stát ekonomicky výhodní kuřáci.  Jeho poselstvím je, že závislost si může vypěstovat každý, ať už milionář na kokainu nebo bezdomovec na toluenu, každého ale droga zničí. Závislost se sice dá léčbou dostat pod kontrolu, ale zvládnout doživotní abstinenci a zvednout se ze dna je mnohem těžší, než na něj klesnout.

Jan Vítek, 5.B

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.