Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Lékař z letecké záchranky na palubě našeho gymnázia

Dne 26. ledna 2018 se ve školní jídelně konala přednáška o první pomoci pro třetí ročníky čtyřletého a odpovídající ročníky osmiletého gymnázia. Přednášejícím byl lékař letecké záchranné služby z Hradce Králové Marek Dvořák, který nás seznámil nejen s technikou první pomoci, ale i s činností záchranářů a dispečerů na lince 155.

Po zhruba devadesátiminutové přednášce, kdy jsme byli poučeni o tom, jak se zachovat při krizových situacích, byl prostor pro dotazy, čehož mnozí z nás s radostí využili. Dozvěděli jsme se tak, jak probíhá výběrové řízení pro záchranáře u letecké záchranné služby, jakou kvalifikaci musí mít pilot záchranného vrtulníku i to, kolik by (čistě teoreticky) stál pronájem vrtulníku (samozřejmě ne toho záchranného).

To dopoledne jsme se dozvěděli mnoho užitečného a zajímavého, nejdůležitější je však poslání, které si v sobě poneseme navždy: každý z nás může a musí pomoci tomu, kdo to potřebuje. Jak trefně poznamenal přednášející – zachránit někomu život je snazší než jej stvořit. Na rozdíl od druhého případu na to ani nemusíme být dva.

Diana Stará, 3. F, foto Milan Volejník

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.