Úřední hodiny sekretariátu během letních prázdnin více
MENU více

Historický úspěch v soutěži FYKOSí Fyziklání

Publikováno: 20. 2. 2018

Stalo se již tradicí, že v polovině února odjíždíme do Prahy na FYKOSí Fyziklání. Jedná se o soutěž pětičlenných týmů, které řeší fyzikální úlohy v časovém limitu tří hodin. Letos se Fyziklání konalo v pátek 16. 2. 2018 opět na MFF UK a zúčastnilo se ho 134 týmů z České republiky a Slovenska.

Naše škola soutěžila ve dvou kategoriích – A (nejstarší) a C, přičemž v obou kategoriích jsme dosáhli historického úspěchu. Zkušený tým A ve složení – Jakub Cach (4. H), Jakub Dlouhý (8. A), Tomáš Faikl (4. F), Kamil Mudruňka (8. A) a Jan Žák (8. B) – ve své kategorii dosáhl na 8. místo a v celkovém pořadí obsadil 10. příčku. Petr Filip (6. A), Matěj Formánek (6. A), Petr Král (6. A), Lukáš Nejezchleb (6. B) a Matěj Prokop (6. B) se celkově umístili na 21. místě a ve své kategorii C jako první z naší školy vybojovali 1. místo.

Velmi dobrým příslibem do budoucna je i výsledek nejmladšího týmu, který byl částečně složen z našich žáků – Štěpána Hortlíka (5. A), Petra Kavičky (5. A) a Ondřeje Štorka (5. A), kteří spolupracovali s žáky Gymnázia Uničov. V kategorii C obsadili 22. místo při celkovém počtu 40 zúčastněných týmů.

Za skvělou reprezentaci školy děkujeme a k výborným výsledkům gratulujeme.

Jana Herudková

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.