Harmonogram školního roku více
MENU více

Úspěšné krajské kolo Olympiády v německém jazyce

Publikováno: 9. 3. 2018

V tomto týdnu se uskutečnila krajská kola Olympiády v německém jazyce všech kategorií. Naši žáci prokázali výborné znalosti a umístili se na předních místech.

V kategorii II B (víceletá gymnázia) reprezentoval naši školu Michal Krpata (3. B). Přestože byl nejmladší ve své kategorii, zabojoval a obsadil 5. místo pouze 2 body za medailovou příčkou. Shodné, tedy 5. místo, získal v kategorii II C Daniel Höbelt (3. B). Oba žáci mohou ve stejné kategorii soutěžit i v příštím roce a věřím, že letos získali cenné zkušenosti.

V kategorii III A (střední školy) se do krajského kola probojovali dva naši zástupci: Tomáš Stránský (7. B) a Aneta Roubová (5. B). Jejich výkony byly opravdu skvělé a oba obsadili medailové pozice. Aneta získala bronzovou příčkuTomáš dokonce zvítězil a vybojoval postup do ústředního kola, které proběhne v dubnu 2018 v Praze. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Tomášovi přejeme hodně štěstí v celostátním finále.

Zuzana Burianová

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.