Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Papírek k papíru a vida, máme 5 tun ve sběru

Podařilo se! Ve středu 4. dubna 2018 se v ranních hodinách uskutečnil sběr starého papíru, během kterého bylo vybráno neuvěřitelných 5 040 kg!

První organizátoři sběru starého papíru se k zadnímu vchodu dostavili již časně zrána. Už dvacet minut před zahájením nás však zaskočila kolona aut, vezoucí první stovky kil. Když přijelo auto s přívěsem, pochopili jsme, že přijíždí největší sběratelka. Denisa Ducháčová ze 4. B dovezla neuvěřitelných 631 kg! Od samotného začátku sběru bylo už tedy jasné, že padne pomyslná hranice obvyklé tuny.

Po sedmé hodině se řady organizátorů rozrostly ze tří na osm lidí, ale přesto jsme nestíhali návaly aut odbavit. Fyzická námaha a teplé jarní počasí nás donutily zahodit takřka všechny vrstvy oblečení. Čas plynul a zadní vchod se plnil papírem a kartony. Po chvíli se začaly tvořit fronty stejně velké, jako za minulého režimu.

Dokonce i rodiče přiložili ruku k dílu. Tímto tedy děkujeme paní Scheerové, za její pomoc. Také nás zaskočilo, když pan učitel biologie a chemie David Bogdanovič přispěl svými starými učebnicemi českého jazyka.

Po odbití osmé hodiny bylo jasno. Sběratelé z našeho gymnázia donesli za hodinu a čtvrt neuvěřitelných 5 040 kg. Úklid se protáhl dokonce i do celé první vyučovací hodiny. Ačkoli nás trápí, že jsme přišli o naše milované hodiny fyziky, dějepisu a výpočetní techniky, hřál nás pocit dobře odvedené práce.

Během následujícího dne jsme vyhodnocovali a zpracovávali data (viz níže). Pan ředitel vylosoval divokou kartu – bonusový předbíhač do školní jídelny. Pro abnormální účast a aktivitu jsme se rozhodli odměnit dortem první 4 třídy.

Chtěli bychom velmi poděkovat všem zúčastněným, kteří přispěli a donesli i třeba pouhý kilogram. Právě díky Vám můžeme zpříjemnit studium na naší škole a dovybavit studentskou místnost. Dále bychom rádi poděkovali všem spoluorganizátorům, s nimiž jsme během sběru téměř prolévali krev. Jsou to Tereza Paříková, Monika Sochová, Hana Jadrná, Alan Matějka, Ondřej Lebeda (všichni z 1. F) a Matěj Pavlata (2. F). Také díky klukům z 2. A za naložení kontejneru a paní školnici Ludmile Jánské. Díky, bez Vás by to nešlo.


Výsledky a odměny

Bonusový předbíhač vylosovaný p. ředitelem obdržela Zuzana Riegerová (6. A).

Jednotlivci

1.  Ducháčová 631 kg –          předbíhač
2.  Rohlíková 290 kg –          předbíhač
3.  Stodola 268 kg –          předbíhač
4.  Drahotský 261 kg  
5.  Havránková 196 kg  
6.  Málková 170 kg  
7.  Dvořák 154 kg  
8.  Macháček 149 kg  
9.  Kourek 136 kg  
10. Koutský 120 kg  

Třídy

1.       1B 719,5 kg –          dort
2.       4B 717,5 kg –          dort
3.       2B 653,9 kg –          dort
4.       3B 625,0 kg –          dort
5.       2A 534,0 kg  

Předbíhače budou do týdne vydány, dorty předáme po dohodě s třídou.

Jan Malíř a Petr Kučera (oba z 2. H), foto Milan Volejník

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.